DEMARIT KIEROILEE AINA

Tämä on Suomen häikäilemättömin ja röyhkein puolue mitä maamme päälläin kantaa. Lipponen meni jopa niin pitkälle että jymäytti äänestäjiään ELINTARVIKEVIRASTOLLAAN JA TYÖTTÖMYYDEN PUOLITTAMISELLA MONEEN KERTAAN.
1118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Berlusconi ehätti jo vaalien aattopäivänä kiistämään lupauksen elintarvikevirastosta sanomalla, että

1) hän ei voi päättää asiasta kaksistaan sopimatta muiden EU-maiden kanssa

2) hänen täytyy puhua asiasta vielä parmalaisten kanssa

Näin ollen Suomeen tuli tieto ennen vaaliuurnien aukeamista, että Berlusconi on kieltänyt Suomessa tapahtuneen uutisoinnin sisällön.

Tässä mielessä koko väärinkäsitys paljastui jo ennen vaalipäivää ja perustui ainoastaan siihen, ettei puolueessa otettu huomioon sitä, että Suomessa luetaan myös italiankielistä mediaa - ON LINE.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


se on nähty kirjoitti:

Tämä on Suomen häikäilemättömin ja röyhkein puolue mitä maamme päälläin kantaa. Lipponen meni jopa niin pitkälle että jymäytti äänestäjiään ELINTARVIKEVIRASTOLLAAN JA TYÖTTÖMYYDEN PUOLITTAMISELLA MONEEN KERTAAN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu