316i e36 ei lähde käyntiin

bemari ei lähde käyntiin, välillä saatta pyöriä sekunnin mutta ei yhtään pitenpään.
mittasin että tuleeko bensapumpulle sähköä, niin mittari näytti 10 voltia, pitäisikö olla enemmän.
1388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vaikuttaa olevan sama vika kuin omassa bemarissani viime syksynä. Sanoisin aika suurella todennäköisyydellä, että moottorin ohjausyksikkö on sökönä ja mahdollisesti samalla myös virranjakajan kansi tarvitsee vaihtaa. Remontin hinta osineen on halvimmillaan 500 euroa, merkkiliikkeen hintaa en uskalla edes arvailla. Itselläni oli juuri tuo tasan 500e, tutussa korjaamossa kun tehtiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jeppe kirjoitti:

bemari ei lähde käyntiin, välillä saatta pyöriä sekunnin mutta ei yhtään pitenpään.
mittasin että tuleeko bensapumpulle sähköä, niin mittari näytti 10 voltia, pitäisikö olla enemmän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu