Marssille

Kaikki yhdessä Vappumarssille. Näytetään riistäjille joukkovoimaa oikein kunnolla! Porvarit vapisee jo ja nukkuvat huonosti yönsä. Yleislakkoon kaikki toverit ja porvarit polvilleen!
3137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vaatimus omistusoikeudesta.

Kaikilla ei ole edes mökkiä, joten kuulut omistavaan luokkaan.

Äänestä
  • ...vaikka vuokramökkikin. Hällä väliä, mielenkiintoista nähdä miten pörssit reagoivat kansainvälisen työn päivän juhlapuheisiin. Meinaan, jotta näkee syntyykö kapitalisteille lisää varallisuutta niistä parranpärinöistä. Niin, ja mitä Katainen lupaa työväelle? Elämme mielenkiintoisia aikoja, sano.

    Äänestä

..ehdottomasti. Tehtäisiin kerrankin asiat niinkuin tämä vinkulauma haluaa! Loppuun asti.

Kaikki suuriraha pois suomesta, ei natoon, ei eu:hun, maatalouden tukeminen nostetaan uusiin ulottuvuksiin, 30 miljardia vuodessa ei riitä enää, taistellaan työnantajia vastaan niin, että työnantajia ei olekkaan. Valtiollistetaan kaikki, lukeneet ja vittumaisen siististi pukeutuneet kokoomuslaiset tapettava, oikeesti työväenpuolue sdp:lle kaikki valta, YK:ssa julistus yhdysvaltojen sortotoimia vastaan Irakissa, Pohjois-Koreaan avattava suhteet, jotta amerikan imperialismi ei pääse sotkemaan asioita, sama Kuubassa, tuetaan Fiedel Castroa, lähetetään vankiloita lisää toisinajattelijoita varten, Yhdessä ruotsin ja suomen ulkoministerit naureskelevat jenkki tyhmille..... voi kun on ihanaa olla sosialisti! Hienot autot pois suomesta, kiellettävä lailla yleensäkkin yksityisautoilu...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mökinukko kirjoitti:

Kaikki yhdessä Vappumarssille. Näytetään riistäjille joukkovoimaa oikein kunnolla! Porvarit vapisee jo ja nukkuvat huonosti yönsä. Yleislakkoon kaikki toverit ja porvarit polvilleen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu