Myyrät jyrsineet...

fairy

Laitoin viime kesänä penkillisen maanpeittoruusu fairya, jotka lähtivät hienosti ja kukkivatkin mielestäni kauniisti. Lumien sulettua on karu totuus paljastunut. Myyrät, oletan, ovat jyrsineet melkein kaikkien ruusujen maanpäälliset osat:(. Ne, joissa on oksia jäljellä silmuilevat jo. Saankohan heittää hyvästit jyrsityille yksilöille vai olisikohan juuri kuitenkin hengissä?? Kokemuksia?

3

663

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ellit

      No jos niissä on jo silmujakin eivät ainakaan ole kuolleet.Leikkaa vanhat pois ja vaurioittuneet,kyllä se pian lykkää uutta versoa ja kukkaa.Omani ovat joskus olleet aivan ruskeat,mutta juuresta pukkaa uutta.

    • että myyrä on

      Maanpäälisiä kasveja ei myyrä syö..ainoastaan vesimyyrä on sellainen joka syö kasvien juuria ja vesimyyrä on harvinaisempi kun kontiainen, eli maamyyrä joka syö sitten matoja ja hyönteisiä.Voi olla mahdollista että jänis on käynyt aterialla. Onko multakekoja pihalla?

    • myyyrästä

      vesimyyrä elää vesistöjen,soiden ja peltojen lähistöllä ja syö vain juuria..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      34
      9195
    2. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      37
      4994
    3. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      4833
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      198
      3724
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      3133
    6. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      42
      2918
    7. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      2806
    8. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2523
    9. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      68
      2334
    10. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      172
      2197
    Aihe