Vanhapoika Sauli Niinistö

Onko presidentinvaaleja varten rakennettu kulissiliitto jo virallisesti purettu kun himoverottaja Niinistöstä ei tullutkaan presidenttiä. Kyllä kansa muistaa kuinka Sauli nosti Suomalaisten veroastetta 7% ja velkaannutti maan.
3207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..Niinistön veronnostaminen on kyllä puppua. Mutta hyvä, että vasuritkin myöntävät verotuksen tulleen tiensä päähän ja on asianmukaista ryhtyä kehittämänn asioita eikä ratkaista ongelmia panemalla lisää epäonnistuneeseen järjestelmään vero rahaa....

Äänestä
  • Oli 2002 kun ennen EU virkaa ministerinä toimiessaan nosti pääomatulojen verotusta reilusti.

    Äänestä

  • Yrittäjänä kirjoitti:

    Oli 2002 kun ennen EU virkaa ministerinä toimiessaan nosti pääomatulojen verotusta reilusti.

    .. näin blondin näkemys on se, että eipä Suomen talouskaan olisi näin hyvä ilman Niinistön toimintaa!!

    Voihan se olla, että asia ärsyttää pientä kansalaista, mutta olipa taloustilannekin hieman toinen Niinistön aikana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taas yksin? kirjoitti:

Onko presidentinvaaleja varten rakennettu kulissiliitto jo virallisesti purettu kun himoverottaja Niinistöstä ei tullutkaan presidenttiä. Kyllä kansa muistaa kuinka Sauli nosti Suomalaisten veroastetta 7% ja velkaannutti maan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu