Kun eivät tutkalla saaneet napattua,pysäyttivät ja väittivät ettei ollut turvavyö kiinni,no ei ehkä ollutkaan.Lisäksi väittivät ettei ajokortti ollut mukana,no sitähän jepet ei voi tietää mitä on taskuissa.En kuitenkaan viitsinyt korttia niile esitellä,kun voivat puhelimella kysyä korttitiedot.Rikesakolla palkitsivat 35€.
Sakot tuli
gtr43
6936
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...yrittää saada heidät pyyhkimään yhden sakotussyyn yli ja kirjoittamaan tilalle jonkin muun syyn.
Tällaisella sakkolapulla duunikaveri meni raastupaan ja selviytyi ilman sakkoja. Intti, että poliisi halusi häntä sakottaa mistä syystä hyvänsä. Tämä olikin totta ja sen takia menikin raastupaan. Oikeus tapahtui sillä kertaa.
Saitko 35 eur rikesakon (missä maassa tällaisia jaetaan?) jollain Matchbox-leluautolla ajamisesta vai? :D
35€ rikesakon saa turvavyön käyttämättä jättämisestä. Kannattaisiko ottaa asioista selvää ennenkuin rupee aukomaan päätään?
Jos et usko, niin katsoppas vaikka poliisin sivuilta kohdasta sakkolaskuri.
olit piirrellyt siihen korttiisi värikynillä etkä ilennyt esitellä. Sitten pitää valittaa...säälittävä pikkupoika.
Jos ei ole korttia mukana,voi poliisi antaa 20€ sakon
Sitähän sanotaan että "tyhmästä päästä kärsii".