Missä "arvojohtaja"

Jos tituleeraa itseään arvojohtajaksi, niin luulisi sitten toimivan sen mukaisesti. Vaan ei! Eipä ole mummelia näkynyt julkisuudessa, vaikka yhteiskuntarauhaa vastaan hyökättiin vappuna valtakunnan pääkallonpaikalla, eduskuntatalon edessä.

On syy vaitioloon siinä, että mellakoitsijat olivat Halosen aatetovereita?
10443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tasavallan presidentti ei ole lausuntoautomaatti, joka päivittäin kommentoi kaikkea mahdollista.

Tähän päivittäiseen kommentointiin riittää pienempiä viskaaleita.

Äänestä

Vasemmistofasistit polttavat ja tuhoavat, ovat sairaita sillä tavoin.

J.julistaja on oikeistofasisti, joka vihaa Halosta, vasemmistoa, kylvää peräösuolituotoksiaan kirjoitusten muodossa täällä.

Pysy palstoilla. Toki tiedän ettei J.Julistajasta mihinkään aktiivitoimintaan olekaan, Kokoomus on Julistajhaa lähellä, tosin J. Julistajan oikeistofasismi saa Kokoomuksenkin ottamaam esiin käsinet- ja naamarrit ettei J.Julistan peräsuolituototen aatteet ja hajut tartu.

Äänestä

Heh ootko muuten huomannut sinua ressukka viedää tällä palstalla kuin mätää kukkoa

Äänestä

Jos tituleeraa itseään yliopisto-opiskelijaksi, luulisi sitten käyttävän sivistyneempää kieltä ja kykynevän asialliseen kritiikkiin.Vaan ei! Täällä puhutaan rahvaanomaisemmin kuin siivoojat ja sorvaajat, Syytetään Halosta siitä sun tästä, kaikesta maan ja taivaan väliltä.

Luulisi yliopisto tasoisen opiskelijan tietävän edes alkeet politiikasta ja siitä kuka käyttää poliittista valtaa Suomessa, luulisi myös että osaa lukea senverran että tietäisi ketä mellakoijat olivat.

Onko suomalainen korkeakoulutus näin alhaisella tasolla?

Äänestä
  • Ja heidän johtajansa tarvitsevat näitä sekasorron aiheuttajia ja kurjia ja köyhiä!!
    Se on kuule näin yksinkertaista!

    Äänestä

  • ei kukaan tervejärkinen tuollaista tekstiä kirjoita kuin J.Julistaja..

    Äänestä

  • eii.... kirjoitti:

    ei kukaan tervejärkinen tuollaista tekstiä kirjoita kuin J.Julistaja..

    J.julistajaa, pikkufasistihörhöä viedään kuin "mätää kukkoa"!
    Pistää kyllä naurattaen!!

    Äänestä

  • antanut Iltalehteen lausunnon, jossa ilmoitti presidenttimme olevan lesbo??

    Sittemminhän se on hörhöillyt lataamojen ja poliisin kuulustelupaikkojen välillä.

    Äänestä

Uusvasemmiston kinkerit luiskahti käsistä, eihän halonen niitä riennä tuomitsemaan, kun jos nuori olisi, olisi mukana!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


J_Julistaja kirjoitti:

Jos tituleeraa itseään arvojohtajaksi, niin luulisi sitten toimivan sen mukaisesti. Vaan ei! Eipä ole mummelia näkynyt julkisuudessa, vaikka yhteiskuntarauhaa vastaan hyökättiin vappuna valtakunnan pääkallonpaikalla, eduskuntatalon edessä.

On syy vaitioloon siinä, että mellakoitsijat olivat Halosen aatetovereita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu