Jatkuva nuha ja aivastelu, haittaa päivittäisiä toimintoja. Olen käyttänyt cetirizin ratiopharm-pillereitä, mutta tuntuu että ei auta ollenkaan. Mikä avuksi, toimisikohan nenän huuhtelukannu, ettei tarvitse olla koko ajan nenää pyyhkimässä? mikä avuksi?
Nuha ja aivastelu?
Sie Rain
3
733
Vastaukset
- Valkosolu
Lisää lääke 2 kappaleeseen per pv, jos siinä se mahis on. Jos ei sittenkään tehoa, kokeile toista lääkettä. Ei mullekaan aikanaan kaikki lääkkeet auttanu, kokeilemalla se oma löytyi ja hyvä nyt onkin :-)
- Tinde
Lääkäriltä vahvempia lääkkeitä
- Aivastus*
Kortisoninenäsuihkeet (esim. Nasonex, Flixonase) auttavat parhaiten allergian vuoksi vuotavaan nokkaan. Kannattaa kokeilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 162326
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70897- 45821
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää134816- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44725Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe161709Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130673