Korkeimpaan oikeuteen presidentiksi hän nimitti Pauliina Koskelon vaikka tilalla olisi ollut tuhat kertaa pätevämpi Sixten Korkman!!
No Koskelon mieshän oli Halosen tausta joukoissa.
Ja olisikohan näitä Stasin arkistojakin helpompi kontrolloida kun on tuttu vahtimassa asioita ?
No Koskelon mieshän oli Halosen tausta joukoissa.
Ja olisikohan näitä Stasin arkistojakin helpompi kontrolloida kun on tuttu vahtimassa asioita ?
Vastaukset 16
Vanhimmat
tietää Koskelon linkki Haloseen. Kuinka hyvin Koskelo tuntee Halosen? KKO tuskin Koskelon aikana oikeuslaitoksena avaisi STASI-listaa mutta porvarihallitus sen voisi tehdä.
Taloustieteiden tohtori Sixten Korkaman oli patevin Suomen Pankin johtajaksi. Sinne Halonen laittoi DEMARImaisteri Lamaliikasen.
Korkeimpaan Oikeuteen oli joku patevampi (kokeneempi), mutta silta puuttui SDP-puoluekirja.
Tätä mädännäisyyttä kun on niin paljon, että tässä tavallinen kansalainen ei meinaa pysyä mukana! Kiitos!
kaikkein pätevin Suomen Pankin pääjohtajaksi, mutta kun Liikanen palasi takaisin komissiosta Suomeen, hänelle piti keksiä joku iso virka, ettei olisi tullut sotkemaan SDP:n puheenjohtajapeliä.
Kenen vastuulla on supo ja sen toiminnan valvonta?
ei ainakaan eduskunnalla. Se on sisäministeriön alainen laitos.
silloinhan se on valtio valtiossa....kuin Vatikaani!
lait ja käyttää näinollen ylintä valtaa Suomessa.
vastaa sen toiminnasta. Nykyisillä valtaoikeuksilla Tarja Halosella ei ole mitään vaikutusvaltaa Supossa..
SuPolla on Tarja Haloseen
Sixten Korkman on ekonomisti eli taloustieteilijä. Taloustieteen tohrori.
Eli ekonomisti olisi siis pätevämpi Korkeimpaan Oikeuteen kuin oikeustieteen tohtori.
Yllättävä näkemys, mutta kuuluu kyllä patologisen Halos-vihaajan diagnoosiin.
Miten ihmeessä nämä patologiset Halosen vihaajat ovat äärettömän typeriä?
siellä on kaikki muuten sekaisin, Halosviha on järjestyksissä ja voimissa. Säälittävä ihminen..
tulet sen ehkä joskus huomaamaan....Kritiikkiä on annettava sellaisesta oman edun tavottelusta mitä haloska harrastaa ja murhaajia armahtaa..etenkin naisia.
nimitettävällä tuomarilla pitää olla juristin koulutus ja tutkinto.
Niinistö oli hyvä häviäjä. Häntä varmaan hävettäisi lukea tänne kirjoittaneiden huonojen häviäjien typeryyksiä.
http://www.kko.fi/27088.htm
varatuomari -85 , huhutaan, että lähipiiri kommunistinen ? ! ?
KKO:n jäsenenä väitelleitä tohtoreitakin ja varmasti pätevämpiä.
Halonen hyvksyi esityksen..... Onko korkeimmankin oikeuden jäsdenten lähipiri "kommunista", hui, kauheata... Kyllä porvariihörhöjen kannataa nyt pelätä..