Sekakäyttö veks.

Palsta on kuitenkin alkoholi-pitoinen, about pirtun prosentin luokkaa.

Lääkejutut voitaisiin rajoittaa pelkästään hoitotarkoitukseen/ohjeita. Useimmat ovat juoneet mansikkajuomaa ja tietävät mitä tarkoitan.

Jos täällä sallitaan sekakäyttö keskustelu palstan voisi liittää huumepalstaan.
Eli raja tähän jos palsta halutaan pitää alkoholipuolella.

Saatan tietysti olla väärässä.
8492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

jos jotkut keskustelee pillereistä ja alkoholismista toipumisestaan?
Ei kiristä ainakaan omaa pipoani.

Äänestä

keskustella, koska niin suurella prosentilla on mieliala lääkkeet kuvioissa mukana. Toisilla masennusta, toisilla paniikkia jne..Ja kysehän on vain ja ainoastaan krapulasta joka voi olla kuukausia päällä. Nyt puhutaan siis päihderiippuvaisesta ihmisestä. Tällä ihmisellä johtuu 97% psyykkiset ongelmat alkoholista tai lääkkeistä tai molemmista yhtäaikaa.

Äänestä

Voisitko samantien kertoa mille palstalle minä kuulun, kun minä kaadan ykköolueeseen kamferitippoja ja anistippoja?

Joskus olen laittanut omenaviiniin heroiinia, niin että voisitko lokeroida minut?

Äänestä

Sanoivat että henki haiseee viinalle, ei voi kuulemma kuulua huumepuolelle. Kerro minne nyt?

Äänestä

Kun lääkkeillä hoidetuista asiakkaista vain tuo 3% raitistuu, niin nekö saa tänne kirjottaa.
Mihin ne loput lääkkeillä sekopäiksi tehdyt saa kirjoittaa, kun ne kumminkin vetää kossua koko ajan?

Äänestä

Tämähän on pian kuin sossun luukku, jossa kerrotaan, että seuraava luukku olkaa hyvä!

Jos ihminen hädissään haluaa tänne kirjoittaa sekakäytöstä, tänne sen silloin kuuluukin kirjoittaa. Mene sinä lokeroimaan ihmisiä jollekin toiselle palstalle.

Äänestä

on minusta hyvä pitää täälläkin esillä.

Äänestä

Olisi ihan hyvä erotella tietyt aiheet.
Kuten aikaisemmin mainitsin sanoin että hoitotarkoituksessa kysely ihan hyvä.
Sanoin myös että saatan olla väärässäkin.
Mutta mitäs tuosta. En menetä yöuniani tuon takia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


xxxxxxxxxxxxxxxx kirjoitti:

Palsta on kuitenkin alkoholi-pitoinen, about pirtun prosentin luokkaa.

Lääkejutut voitaisiin rajoittaa pelkästään hoitotarkoitukseen/ohjeita. Useimmat ovat juoneet mansikkajuomaa ja tietävät mitä tarkoitan.

Jos täällä sallitaan sekakäyttö keskustelu palstan voisi liittää huumepalstaan.
Eli raja tähän jos palsta halutaan pitää alkoholipuolella.

Saatan tietysti olla väärässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu