Onko se ite joku kärppä, kun sm-liigan pronssijoukkueesta neljä pelaajaa kokoonpanoissa, muista ei tainnut olla (ainakaan slovenia-peliin) yhtään. Mikähän sillä on kun on kärppiä tuotava vaikka väkisin joka turnaukseen. Kukkosenki onnistu vielä tuomaan torinoon. Huh!
joo ja hpk:sta ei esim oo yhtään... ei muka oo kokemusta, mistä sitä sitten saa jos ei joskus aloittamalla... viuhkola kukkonen lehtonen kakkosketjussa huhhuh
joo ja hpk:sta ei esim oo yhtään... ei muka oo kokemusta, mistä sitä sitten saa jos ei joskus aloittamalla... viuhkola kukkonen lehtonen kakkosketjussa huhhuh
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olisikohan sillä ehkä merkitystä että Kärpät oli jälleen kauden paras seura ja sieltä tulee parhaat pelaajat!
Bäckström = paras maalivahti
Kukkonen = paras puolustaja
Lehtonen = liigan parhaita puolustajia
Viuhkola = paras sentteri
Jokinen = nykyinen dallas tähti, ja shootout god! ;)
Niken edelle menee ainakin Wallinheimo, Riksman, Wiikman. Nikke on Westerlundin luottoimuri ;).
Viuhkola, paras sentteri..hahahah.
Ei pärjää ilman tenkiä!Eikä kannata pistää Läski-Viuhkolaa ainakaan tsekki ottelussa laatikkoon sehän syöttää vielä Tenkratin läpi!
Ja miksi puolustajina on LEhtonen-Kukkonen -
koska ne on kärppiä. Sm-liigasta löytyy parempiakin jo pistepörssiä katsomalla.
Kyllä se laamanenkin ensi vuonna kisoihin pääsee ku kärppiin siirty.
Ei kiinnosta Suomen pelit kärppävalintojen takia hirveesti, onnetonta säheltämistä viuhkolalta latvia-pelissäkin
pronssijoukkue on ollut paras seura.
Paras seura oli HpK-kultaa
juuri siksi koska kärpät on PARAS joukkue!!!! pohjoisesta tuulee
Täytyy myöntää että hieman jännä katsoa miten miehet pelaavat kun ei ole tutkapari vierellä. Vaikkakin nä pelurit ovat pelityyliltään täysin toistensa vastakohtia, niin kärpissäkin omilla vahvuuksillaan olivat elintärkeitä toisilleen!
Saattashan se olla ettei pikua kannattas laittaa tsekki-peliin keskelle, vois tosiaan vanhasta muistista syöttää tenkuran läpi..:D
ville Leinon näytöt päihittää noi kaverit mennen tullen ja Ja siitä Ässien Jesse Joensuusta tullaan vielä kuulemaan enemmänkin.Pistäkääs nimi mieleen.
Usein ennen pelejä Nikke kuulemma vaikenee kuin muuri - ei paljoa puhele. Siis täysi muuri koko mies! Tarkoitan, että aivan huikea maalivahtikaksikko Suomella!