Mitä mieltä Suomalaisesta? Onko siitä ajateltu Niken Korvaajaa... En usko että on paras vaihtoehto. Pitäis olla näyttöjä jo ku äijä on kuitenki melkeen 3 kymppinen. Positiivista on että hankkivat kotimaisen vahdin.
Kärppävahdit
7
522
Vastaukset
Mielestäni Suomalainen on näistä tuoreista Kärppä-vahvistuksista onnistunein hankinta. Kannattaa muistaa, että Nikke on selkeä ykkönen ja montaa peliä ei kakkoselle ole luvassa. Kakkosen tulee olla siis sellainen pelaaja, joka on motivoitunut, vaikka rooli tuleekin olemaan pieni. Tässä mielessä Suomalainen on varmasti mies paikallaan.
- JEJ
Paitsi jos Bluesin pojat käy taas sikailemassa. Mitäs sitte teette? Onko Suomalaisesta silloin ykkös veskaksi?
JEJ kirjoitti:
Paitsi jos Bluesin pojat käy taas sikailemassa. Mitäs sitte teette? Onko Suomalaisesta silloin ykkös veskaksi?
Ei loukkaantumisille mahda mitään. Sen varaan on laskettava, että tällaisessa tilanteessa Suomalainen hoitaa homman. Ei kukaan huippuveska tule tänne aition luukkua avaamaan, kun tietää, että Nikke pelaa valtaosan peleistä.
- hlkjh
FPS:n Janne Kurikka olisi ollut huomattavasti parempi ja halvempi kakkosmaalivahti Kärpille. Kärppäkasvatti, ja oikeasti nuori ja nouseva maalivahti (Junnon määritelmä kakkosmaalivahdille), mitä tämä Suomalainen ei todellakaan ole. Suomalainen on tunnetusti hyvin epätaisainen torjuja, ja nyt kun pelejä tulee harvakseltaan, tason voi vaan odottaa laskevan.
Kurikkaa huhuttiin Kärppiin, itse olisin myös mielelläni miehen Kärpissä nähnyt. Kenties Kurikka agenttinsa kanssa katsoi, että uran kannalta on parempi torjua vaikka mestiksessä ykkösenä kuin liigassa kakkosena.
- Jukurifani
No Suomalainen on yksinkertaisesti parempi sen takia.Miten läheltä olet seurannut Jaskan pelaamista kun noin asiantuntevasti moitit Mestiksen parasta maalivahtia.Tottakai jokaiselle veskarille tulee huonoja pelejä joskus ja Jaskakin pelasi ne pois ennen tärkeitä otteluja että näytti sitten pleijareissa ja finaalissa todellisen taitonsa.Tottakai se kyrsii kun oma suosikki ei pääse huippu joukkueeseen mutta näin se vaan menee,vaikka moni toivoo Jaskalle epäonnistumista Jukuri leiristä mitä parhainta menestystä hänelle!
- zeppo
Jukurifani kirjoitti:
No Suomalainen on yksinkertaisesti parempi sen takia.Miten läheltä olet seurannut Jaskan pelaamista kun noin asiantuntevasti moitit Mestiksen parasta maalivahtia.Tottakai jokaiselle veskarille tulee huonoja pelejä joskus ja Jaskakin pelasi ne pois ennen tärkeitä otteluja että näytti sitten pleijareissa ja finaalissa todellisen taitonsa.Tottakai se kyrsii kun oma suosikki ei pääse huippu joukkueeseen mutta näin se vaan menee,vaikka moni toivoo Jaskalle epäonnistumista Jukuri leiristä mitä parhainta menestystä hänelle!
Joo vähän turhalta tuntuu Kärppäfanien panikointi tosta veskaritilanteesta. Jaska on huippuveska,junnuissakin pesi Ahoset, Niittymäet,Lehdot,Bäckströmit ym. Eli kun saa pelata hyvässä joukkueessa homma toimii. Pelicans pari vuotta sitten oli täys paska ryhmä eikä olisi pärjännyt edes mestiksessä! Ja puheet siitä ettei pää kestä on ihan turhaa. Enemmän taitaa painaa mieltä jos on kitara epävireessä! Pelit voikin vetää rauhassa harrastusmielessä ilman turhia paineita ja rennosti pelatessa tulee niitä koppejakin.
Liigassa tällä hetkellä parempi ykkönen löytyy ainoastaan Saipasta Zepp, Tps:n Hurme(jos jää), Kalpan Kapanen, Jypin Wallinheimo ja ehkä Bluesin Ahonen. Muiden kanssa Jaska vetää ihan samalla viivalla. Ja monien edelläkin reilusti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.131960Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161831504Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1421262Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt931243Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381168- 84898
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu44810Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13787Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.138783Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas123763