Sopivatko nämä yhteen...

...En saanut oikein selvää, joten tarvitsen apua. Tässä oat seuraavat kalalajit, jotka ajattelin ostaa (jos sopivat yhteen) :)

-Keisaritetroja 4
-Kardinaalitetroja 15
-Täpläseeprakaloja 8
-Helmipartamonni
-Kuparimonnisia 6

Luulen akvaarion kooksi 160-250l
1128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä nuo varmaan kaikki "toimeen tulevat", ja vesiarvot taitaa olla kaikilla melko lailla samanmoiset... mutta mieluummin ottaisit pari tai yhden ison parven jotain noista kaloistasi. Pakko myöntää etten tiedä keisaritetroista mitään, mutta vaativat ilmeisesti itselleen reviirin, ja tuo 4 kappaletta on liian vähän. Pohjakalasto kuulostaa hyvältä, noita monnisia voisi olla ehkä enempikin. Mutta onnea akvaariosi kanssa! :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Akvaristi- kirjoitti:

...En saanut oikein selvää, joten tarvitsen apua. Tässä oat seuraavat kalalajit, jotka ajattelin ostaa (jos sopivat yhteen) :)

-Keisaritetroja 4
-Kardinaalitetroja 15
-Täpläseeprakaloja 8
-Helmipartamonni
-Kuparimonnisia 6

Luulen akvaarion kooksi 160-250l

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu