Toni Dahlman
Juha-Pekka Haataja
Jiri Hunkes
Pasi Häkkinen
Henrik Juntunen
Markus Korhonen
Esa Lehikoinen
Marko Luomala
Kari Martikainen
Pekka Saarenheimo
Josef Straka
Petri Tähtisalo
Mikko Viitanen
- Antti Bruun
- Antti Jokela
- Teemu Normio
- Sami Ryhänen
- Pasi Saarela
? Scott Langkow
? Iiro Tarkki
? Tommi Heinonen
? Topi Lehtonen
? Markku Paukkunen
? Juho Autio
? Mikko Saari
? Matias Schantz
? Michal Straka
? Jaakko Hagelberg
? Mikko Luovi
? Tomas Kucharcik
? Markku Tähtinen
Raumalla on sitten iso luuta luutinut. Keskinkertaisuuksista on hankkiuduttu eroon ja joukkue on pantu uusiksi. Kysymys tuleekin olemaan, että ehtiikö joukkue hitsautua yhteen kauden aikana. Kausi on tässä suhteessa lyhyt aika, eikä tulosta ehdi välttämättä siinä ajassa tulla, siksi Raumalla pitäisikin olla kärsivällisyyttä ja ymmärtää, että aika lopulta hyvän työn palkitsee. Lukko on materiaaliltaan todella paljon vahvistunut, mutta kuten usein on nähty nippu hyviä yksilöitä ei tarkoita, että niistä muodostuisi hyvä joukkue.
Lukon pelaajamuutokset
0
171
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15415065Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant428384Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va536116SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765742Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot264768Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754373Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm734148"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071593
