Sunnuntain kisalähetyksen yhteydessä ranskalainen pitkän linjan F-1 toimittaja (TV 1) kommentoi Fisicon kisamenestystä ja piti hyvin mahdollisena Kovalaisen siirtymistä kisakuskiksi jo tällä kaudella, ellei Fisicon suoritukset ala merkittävästi parantua. Hän on toki hyvä kuljettaja ja huonoa tuuriakin on ollut.
Toimittaja arvioi Ranaultille tallimestaruuden painavan vaa-assa niin paljon, etteivät he kauaa odottele ellei tulokset parane. Kovalainen on erityisen arvostettu ja heti saatavilla kisatoimiin.
Toimittaja arvioi Ranaultille tallimestaruuden painavan vaa-assa niin paljon, etteivät he kauaa odottele ellei tulokset parane. Kovalainen on erityisen arvostettu ja heti saatavilla kisatoimiin.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Toinen tapa olisi, että Alonso varmistaisi mestaruuden aikaisin, ja Renault merkkimestaruuden. Jälkimmäinen ei edes ole välttämätön. Heikki korvaisi espanjalaisen, koska Alonso on joka tapauksessa lähdössä tallista, eikä hänellä mestaruuden jälkeen ole tallille annettavaa. McLarenille hän taas voisi viedä uusinta tietoa Renaultin kehityksestä.
Miksi ne vaihtaisi Fisicon johonkin kovalaiseen? jos ne haluaa tallimestaruuden? Ei kukaan täysi järkinen palkkaa yli-ikäistä suomijunttia talliinsa sen takia että joku formuloista tietämätön tyyppi mustakari kirjoittaa siitä kuin se ois jotain joskus voittanutkin ;)