Suomi -Tsekki

Veikkaan Tsekille tänään 4-2 voittoa Suomesta. Perustelen tätä sillä, että Tsekit on pelannut todella huonosti ottelut tässä turnauksessa eivätkä voittaneet yhtään ottelua edellisessä olikose tsekin turnauksessa, eli paineita on. Suomen peli taas ei edellisten pelien mukaan ainakaan ole vielä siinä iskussa kuin mitä pitäisi olla suurmaita vastaan.

Lisäksi harvoin maailmanmestari joukkue voittaa kaikki ottelunsa, eli jos yksi tilastotappio pitää tässä turnauksessa ottaa, niin tässä jos missä olisi sellainen peli.
6438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eihän se kiva ois tietenkään hävitä, mut jos toi taika pitää paikkansa, että aina pitää hävitä joku ottelu, niin sen aika ois tietysti nyt. En vaan usko Suomen häviävän ja tahallaanhan se ei sitä ainakaan tee:) Luotetaan, että oikeissa otteluissa ,jotka todella ratkaisee putooko jatkosta,Suomi on vahvimmillaan. Sillä tavoinhan se rakas länsinaapurimmekin teki olympialaisissa;)

Mä veikkaan tulokseksi 3-1 Suomen hyväksi.

Äänestä
  • Tsekillä on paha maalivahtiongelma.. Mutta mutta. Jos lukuja pitäisi sanoa, niin ehkä se peli saattaisi päättyä Suomen hyväksi 5-2.

    Toi Laura1:n veikkaus oli kyllä aika hyvä, itse ajattelin ekana myös tuollaista lukua, mutta sanotaan nyt eri tulosa, eli 5-2 Suomelle.

    Äänestä

  • Mä pelasin kypällä Suomi latviaa suoraa 5-0 ja pelasin jo Suomi Tsekkiä kahdella kypällä 3-1 notta tästä voimma suoraan päätellä että tulos ei tule oleen 3-1 mutta Suomi sen kumminki voittaa, huraaaaa

    Äänestä

  • setut pois kirjoitti:

    Mä pelasin kypällä Suomi latviaa suoraa 5-0 ja pelasin jo Suomi Tsekkiä kahdella kypällä 3-1 notta tästä voimma suoraan päätellä että tulos ei tule oleen 3-1 mutta Suomi sen kumminki voittaa, huraaaaa

    Pelin viimeisellä minuutilla peli on 2-1 Suomen hyväks Tsekki ottaa maalivahdin pois ja suomi tekee tyhjään maaliin viimeisen

    Äänestä

Suomi voittaa ihan varmasti!
Suomella on parempi maalivahti.

Äänestä

Uskaltaudun nyt kuitenkin sanomaan että Tsekki
voittaa tämän ottelun, kuitenkin vain yhden maalin
erolla. Voitto tietenkin edellyttää Milan Hnilickan
selkeää ryhdistäytymistä koska mies on
tähänastisilla otteillaan muistuttanut lähinnä
Hoover-imurien mainosmiestä. Vai heittäisivätkö
peräti Svobodan maalille vaihteeksi, ei mitenkään
mahdotonta mielestäni.

Ja ehkäpä sen yhden urpon(joka kantaa numeroa 37
paidassaan) pärstän näkeminen sytyttäisi tsekit
pelaamaan kunnon raivolla;))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2 - 4 kirjoitti:

Veikkaan Tsekille tänään 4-2 voittoa Suomesta. Perustelen tätä sillä, että Tsekit on pelannut todella huonosti ottelut tässä turnauksessa eivätkä voittaneet yhtään ottelua edellisessä olikose tsekin turnauksessa, eli paineita on. Suomen peli taas ei edellisten pelien mukaan ainakaan ole vielä siinä iskussa kuin mitä pitäisi olla suurmaita vastaan.

Lisäksi harvoin maailmanmestari joukkue voittaa kaikki ottelunsa, eli jos yksi tilastotappio pitää tässä turnauksessa ottaa, niin tässä jos missä olisi sellainen peli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu