joku jäi/hyppäs T-lähijunan alle just ennen oulunkylän pysähdystä. olin siinä junas matkal töihin, ekas vaunus ja ensiks vaan kuuli tömähdyksiä lattiasta, sit juna pysähty ja ilmotettiin pian et henkilövahinko sattunut. Täs oon ihmetelly kuinka uutisis (netti,teksti) ei ole ollut mitään tapahtuneesta.
Jouduin ottamaan saikkarin täks päiväks, tuntunu tosi pahalta, itkettäny kauheesti, piti sen jälkeen vielä matkustaa junalla et pääsin kotiin ja teki todella huonoa astua sisään, mut joskus seki olis taas kummiskin pitäny tehdä, ku ei töihin pääse muute kuin parilla junayhteydellä.
Jouduin ottamaan saikkarin täks päiväks, tuntunu tosi pahalta, itkettäny kauheesti, piti sen jälkeen vielä matkustaa junalla et pääsin kotiin ja teki todella huonoa astua sisään, mut joskus seki olis taas kummiskin pitäny tehdä, ku ei töihin pääse muute kuin parilla junayhteydellä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sen takia niistä ei kerrota,kun sitä tapahtuu lähes päivittäin,niitä allehyppäämisiä...elämä on
Tarja Halosen, sossudemarien ja vasurien ihanne-hyvinvointivaltiota!
Säästetään ns. normaali kansa hengiltä, jotta herroilla vaan menis hyvin.
Eipä se haittaa, vaikka muutama päivässä junan alle hyppiikin, on vähemmän ruokittavia.
Näistä onnettomuuksista ollaan hys hys hiljaa. Kaikki hyvin kato, ei MITÄÄN ongelmia. Täydellinen yhteiskunta! Trastui, tavarits -meininki.
Sitä saa mitä tilaa; Lauletaan yhdessä; Taarja Haalonen, Tarja Halonen!
Täällä meillä Porissa melkein teloitettiin Maanantai-iltana bussikuski erään lähiön päätepysäkillä.
Ammuskelijaporukkaan kuului kaksi miestä, jotka molemmat Poliisi sai kiinni. Huumehöperöitä!
Henkilövahinkoja ei tullut, mutta lukemani mukaan läheltä kuskia luoti oli mennyt.
Niin, että uskaltaakohan sitä bussilla iltaisin matkustaa?
Ja arvatkaa mitä mieltä olen sosialisteista?
Enemmänkin porvarit niitä herrojen asioita ajaa. Porvarille vain rikas ihminen on ihminen, muut on roskasakkia tai orjia joiden selkänahasta voi repiä vaikka kuinka paljon jotta rikkaat voisi entistä paremmin! Lisäksi juuri porvarit on eniten haukkumassa demareita. Demareissa on osa ns. valedemareita joiden pitäisi kuulua pikemmin kokoomuksen mutta osa on oikeasti alkuperäisen demariaatteen kannattajia!
Porvarit vaan ei koskaan myönnä itsessään mitään vikoja vaan aina osoittelee muita sormella!
Sulle daa daa, sosialismin oikea alkuperäinen periaate on jakaa hyvinvointia myös niille joilla sitä ei muuten olisi, siis köyhille. Porvarit sitä ei kuuna päivänä tekisi! Tosin kuten todettua osa demareista ei kuuluis olla demareita vaan kokoomuslaisia riistoryöväreitä!
Taitaa Suomen kansa olla aika tyhmää. Masokistista. Äänestämässä käydään, henkilön saavutuksista ei niin väliä, kunhan on demari. "Riistäjä-demari" tai sitten ei. Vallassa pysyy vuosikymmenestä toiseen, koska kansa niin haluaa. Hassua!
Minä äänestän henkilöä hänen aikaansaannosten perusteella, en koskaan puoluetta.