1800 luvun ufot EIVÄT olleet ihmisen tekemiä

ne ilmalaivat eivät olleet ihmisen tekemiä mitä nähtiin silloin. Alexander Hamiltonin tapaus todistaa tämän varsin selvästi.

tämä kuva joka on peräisin vuodelta 1870 todistaa myös etteivät ne ole ihmisen tekemiä. eikä kuvakaan ole väärennös koska on noin vanha. kuva ei ole Alexander Hamiltonin tapauksesta mutta on todennäköisesti juuri samanlainen kuin mitä hän näki.

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:1871UFO.gif
7822
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Se on iso mötikkä. Mutta en nää tarkasti, onko se vuori vai taivas siinä kuvassa. Onko tuo maalattu kuva tiedäkkös.

Äänestä
  • luulen että kameralla otettu. katsokaapas udon keskellä olevaa merkkiä hyvin kiinnostava

    Äänestä

  • fuel kirjoitti:

    luulen että kameralla otettu. katsokaapas udon keskellä olevaa merkkiä hyvin kiinnostava

    Hakaristi!

    Mutta kuva kaikenkaikkiaan on kovin maalauksellinen, ei valokuvan näköinen.

    Äänestä

Tuokin oli vissiin plasmaa ja optinen harha :) sillä se on nyt virallisesti todistettu ettei uhvoja ole... tai siis se ettei ainakaan avaruusolentoja toiselta tähdeltä ole täällä lentelemässä lentävillälautasilla eikä millään muullakaan vastaavalla...........................................................................................................................................................................

Äänestä
  • todistaa ettei niitä ole.

    Äänestä

puolikas stereokuvasta. Olisi hienoa saada se toinenkin puolikas ja tarkistella tuotakin UFOa kolmiulotteisesti.

Äänestä

Miten tuo kuva on muka otettu? Ilmalaivastako? Oliko niitä jo 1870-luvulla?
Kuva nimittäin näyttää siltä, kuin se ois otettu ylhäältä päin, eikä kyllä kovin tarkka ole muutenkaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fuel kirjoitti:

ne ilmalaivat eivät olleet ihmisen tekemiä mitä nähtiin silloin. Alexander Hamiltonin tapaus todistaa tämän varsin selvästi.

tämä kuva joka on peräisin vuodelta 1870 todistaa myös etteivät ne ole ihmisen tekemiä. eikä kuvakaan ole väärennös koska on noin vanha. kuva ei ole Alexander Hamiltonin tapauksesta mutta on todennäköisesti juuri samanlainen kuin mitä hän näki.

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:1871UFO.gif

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu