Jos nämä kusettajat tosiaan ovat niin suuria kusettajia kuin olen täällä liikkuessani ymmärtänyt, ihmetyttää minua etteivät silmään härskisti kustut uhrit päätä pistää jonain kuuttomana yönä noita kurapaskaa solkenaan rallattavia ämmiä rinkiin.
Toivottavasti kusetettujen kärsivällisyys kestää vastaisuudessa edelleenkin, ettei kukaan alennu inhottavaan väkivaltaan.
Toivottavasti kusetettujen kärsivällisyys kestää vastaisuudessa edelleenkin, ettei kukaan alennu inhottavaan väkivaltaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
yx päivä kypsyäkin, en ihmettelis yhtään. Suursammakoita varsinkin olis kiva moikata, mutta katsotaan nyt saako virkavalta mitään aikaseksi.
Ämmiä? ..kai niitäkin joo on olemassa.
jaa curapaskaa? no, niinhän sinä sanot joka et mitään ymmärrä.
sniffereitä? ..joo niitä on viranomaisilla.
Kusetettujen kärsivällisyys? Siis hei eihän ne tätä palstaa SAA LUKEA!!!! Vai mitä faaraot?
Väkivalta ei ole vastaus mihinkään
Micä uhkaus? Ajattelin vain, että mahtaako katkeruus erilaisia verkostomarkkinoijia kohtaan johtua omasta kykenemättömyydestä toimia alalla. Ehkäpä se ettei kukaan valittajista ole sortunut tuomittaviin keinoihin tasoitusta loukatuille tunteilleen hakiessaan, kielii siitäkin, ettei siihen OIKEASTI tunneta mitään tarvetta, koska kaikki lopulta oli kiinni vain omasta yrittämisestä.
... sarkasmiksi. Ehkä et ollut tarpeeksi vikkelä tajutaksesi jutun juonta?
antaa viranomaisten hoitaa jutut. Teidän movettajien henkinen tila tulee hyvin esille tällaisissa provoissa. Kun jonain päivänä tajuatte miten yhteiskunta oikeasti toimii, huomaatte koko juttunne älyttömyyden. (tai toisinpäin). Henkistä kehitystä ikä kaikki.
väkivalta lopettaa vittuilun. MOT!