Onko Jellonamiehillä verissä kertoa aina vain itsestään, tekemisistään.... tänään sitä, huomenna tätä.. jauhaa päivästä toiseen samaa asiaa...??
Uups....
6
1013
Vastaukset
- ...........................
...
- Nimetön
Avoimuutta kenties?
- Jellou
Itselläni oli vielä muutamia vuosi sitten todella paha tapa kertoa minä-minä-minä. Silti aina tuli vastaan ihmisiä, jotka sanoivat, etten kerro koskaan itsestäni mitään!
Osaan kyllä kuuunnella hyvin, mutta en välttämättä aina reagoi kuulemaani sanallisesti, vaikka asian ymmärränkin. Kommentoin liian usein minä-minä. Mutta onneksi tiedostan ongelman ja voin tehdä sille jotakin;)- Leijonatar
Leijonan merkissä syntyvä on tottunut olemaan keskipiste ja johtajatyyppi. Myös hyvin jalomielinen ja antelias, mutta ehkä joskus liiankin itsekeskeinen ja hitaasti kypsyvä. Tämä on minun kohdalla paikkansa pitävä ja joskus ärsyynnyn itseeni kun nämä piirteet vallitsee aivan liikaa. Ja kun huomiota, jonka perässä kaikki leijonat on, tulee tarpeeksi paljon, niin voi myös pettää suhteessa.
- heinäkuun leijona
Leijonatar kirjoitti:
Leijonan merkissä syntyvä on tottunut olemaan keskipiste ja johtajatyyppi. Myös hyvin jalomielinen ja antelias, mutta ehkä joskus liiankin itsekeskeinen ja hitaasti kypsyvä. Tämä on minun kohdalla paikkansa pitävä ja joskus ärsyynnyn itseeni kun nämä piirteet vallitsee aivan liikaa. Ja kun huomiota, jonka perässä kaikki leijonat on, tulee tarpeeksi paljon, niin voi myös pettää suhteessa.
jos itse oletkin sellainen, älä puhu kaikkien muiden leijonien puolesta. olen syrjäänvetäytyvä leijonanainen, en kaipaa/halua huomiota, se jos mikä säikyttää minut. enkä petä missään olosuhteissa, siitä satavarma. valtataistelua ja johtamista inhoan, en siedä sitä muilta enkä itse ole sellainen. jokaisella on oma vapaus toimia miten haluaa.
- Jellonauros
Ei minulla ainakaan ole, vain jos toinen kysyy, että miten päivä meni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724148
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans773869Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa572408Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?642256Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik361945- 491849
- 1011668
- 561632
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551623- 571473