Oraksen irtisanomiset

niin paljonko Puolassa teetetyt hanat tulevat olemaan nykyisiä halvempia, niinkun kuluttajalle? vai siirtyyx kaikki voitot omistajien taskuun?
Mikäli hinnat eivät reilusti laske, niin seuraava hana tulee jostain muualta meidän talouteen.
2486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä noi Oraksen touhut on varmaan hyväksyttyjä. Yksi entinen yrityspalvelun esimies pitää Orasta valtiota suurempana esikuvana ja kehuu Oraksen tapoja toimia. Tää samainen pelle myös taustapiruna koulu- ynnä muissa jutuissa. Pitänee ymmärtää että Oraksen toiminnalla on myös kaupungintuki takana.
Voitaskohan ajatella että tuodaan ne polakit Raumalle tyhjiksi jääviin kouluihin asumaan ja niistä käsin ne voisi käydä Oraksella töissä.Jäisi Raumalle edes jotain Oraksen touhuista. Jos ei muuta niin polakkien jalanjäljet.

Äänestä

jos hanojen hinnat samana pysyvät,niin kuin pysyvätkin niin turha luulla että ostaisin samaan hintaan puolassa tehtyjä oras nimisiä hanoja,kuin kotimaassa valmistettuja laadukkaita vesikalusteita.mieluummin ostan suoraan saksalaista.tai tuskin nekään niin saksalaisia.... virossa valmistetaan kenkiä joissa lukee finland,joka ei kuulemma viittaa valmistusmaahan ,niin sanoi valmistaja.. no mihin helvettiin se sitten on tarkoitettu viittaavan pitäisi lukea kuulemma made in finland.itse näen kuitenkin jotain yhteläisyyttä finland sanan käytöstä.näin meitä pissataan silmään...tarkkana saa olla...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kun toteutuvat, kirjoitti:

niin paljonko Puolassa teetetyt hanat tulevat olemaan nykyisiä halvempia, niinkun kuluttajalle? vai siirtyyx kaikki voitot omistajien taskuun?
Mikäli hinnat eivät reilusti laske, niin seuraava hana tulee jostain muualta meidän talouteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu