Tarvisin vielä viime hetken vinkkejä.
Mitä juttuja te ootte mokannu, ja kuinka
pienistä virheistä pomppaa? Miten voisin vielä
vähän koittaa kuivaharjoitella?
Onko jollain muullakin huomenna inssi? Minulla
siis kello 10 aamulla (toivon mukaan sillon ei
ees paljoa liikennettä kaupungissa.)
Jännittää.. :)
Mitä juttuja te ootte mokannu, ja kuinka
pienistä virheistä pomppaa? Miten voisin vielä
vähän koittaa kuivaharjoitella?
Onko jollain muullakin huomenna inssi? Minulla
siis kello 10 aamulla (toivon mukaan sillon ei
ees paljoa liikennettä kaupungissa.)
Jännittää.. :)
Vastaukset 11
Vanhimmat
Huomenna klo 15.00 aikaan. Toivottavasti inssi-setä on kovasti viikonlopun toivossa ja on siten lempeämpi. :)
Täälläpäin on yks sellanen pelätty inssimies, joka kuulemma pomppauttaa melkeen kaikki. Ja olen vielä ollut ajo-opetusluvalla, joten riski on varmaan vieläki suurempi.
Olin eiliseen asti varma että huonosti käy, mutta sitten jotenki kaikki loksahti paikoilleen.
Parkkeeraus on mun heikkous, mutta sekin jopa on tällä viikolla alkanu sujumaan.
Pitää kai vaan koittaa pitää pää kylmänä ja ajaa turvallisesti.
Tsemppiä sulle "Juu"! :)
Kai siellä muitakin inssityyppejä on kun se yks pelätty inssityyppi? Voit vissiin pyytää sitä inssiaikaa varatessa jotain toista tyyppiä sinne jos et sitä yhtä inssiä sinne halua.
jee
Toisaalta ootan sitä inssiä ihan innoissaan, mutta toisalta on sellanen tunne että oh my god!
Kävin äsken vähän peruuttelemassa autoa tuossa pihalla, eikä menny ees oikeen hyvin.
Suurimmat pelot inssissä on tosiaan joku vaikeaan paikkaan parkkeeraaminen, se että unohan mihin se inssiukko pyytää mua ajamaan, tai se että unohan kattoa aina onko mulla kolmio kun lähestyn risteystä..
Pitänee ilmoitella sitten huomenna miten meni. En uskalla toivoa kovin suuria.. Mutta oishan se ihana ku sais tän äkkiä alta pois!
On se itestä aina kivempi jos saa sen äkkii alta, mulla oli sillon sama fiilis kun itse ajoin korttia. Miten sulla kävi sen inssin kanssa?
Mun mielestä ei sitä sitten enää tarvii hävetä sitä hylsyä kun sä saat sen kortin, ei sitä enää kukaan tule kysymään sen jälkeen että monestikko sä kävit inssissä, tai no ehkä voi tulla mutta mitä se niille kuuluu? Mä itse kävin inssissä 5kertaa, ja jäi vielä ihan pienestä kii. Mutta sitten se kortti tuli vihdoin ja viimein tolla viimesellä kerralla!
Siitähän se inssi ei anna virhepisteitä jos sä ajat eri suuntaan kun minne se sanoo, tosin siitä se antaa jos sitten käännyt tai ajat sellaseen paikkaan minne ei saa ajaa (on joku merkki mikä kieltää sen).
Ei se inssi menny läpi..
Harmittaa hirveesti ne mun källit mitä tein.. Ja arvasin oikein että parkkeeraus on se mikä tökkii.
Olin tosi hermona aamulla... Maha aivan hullun kipeä enkä oikeen voinu keskittyä. No mutta ens kerralla kai sitte.
Harmillista kyllä O-ou, toivottavasti menee paremmin ensi kerralla. Itse tosiaan pääsin läpi, eikä mullakaan kyllä mikään paras ajo ollut. Tais juuri ja juuri mennä läpi.
Kyllä se ehkä voi jonkun aikaa tuntua sillein ei niin kivalta, mutta ei siitä kannata mun mielestä koko elämäänsä pistää pilalle sen ajokortin takia. Kyllä sä sen vielä saat!
Onnea sulle "Juu"!
Mulla tuli niitä konflikteja ihan kiitettävästi (:D), mutta toisaalta sain myös useamman H-merkinnän..
Seuraavan inssin sain varattua vasta parin viikon päähän, joten parempi ois että onnistuu.. Kun kesäki tulee, niin ois mukava ku ois jo se kortti.
Täytyy treenata lisää parkkeerausta ja koittaa pitää pää kylmänä. Tietyöt on toinen, joka sai mun pään ihan sekasi.. Mutta kyllä se tästä. Nyt tiiän että millanen se inssi on. Se inssimies oli kyllä oikein ystävällinen ja ohjeet selkeät..
Minkälaisia virheitä teit niissä insseissä, nimimerkki "ei tunnu niin paljoa"?
Jos voisin ottaa opikseni. :)