Olen ettiny jo 10v hyvää,tarpeeksi kosteuttavaa voidetta,mutta kuitenkin sellasta mikä sopii helposti näppyyntyvälle iholle,mutta joka on tosi pintakuiva ja alkaa kukkimaan melkein kaikista voiteista?! joko naama on sileä ja näppynen tai rutikuiva ja näpytön!
Miten on niin hel'*** vaikee löytää hyvä kosteusvoide!
????
4864
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko pakko pestä sitä lärviä koko ajan? Ei ihoa saa pestä ja rasvata peräjälkeen. Anna vaan olla sen naaman rauhassa niin et tartte mitään voiteita!
kaikki ihot ei vain kestä ilman voiteita...
kokeile apteekin humektan voidetta. ei pitäis lisätä näppyjä ku on akneiholleki sopivaa. ei tuki huokosia mut on tosi kosteuttava. auttaa just pintakuivalle iholle. mulla ainaki toimi, joskus vain pitää laittaa pari kolme kerrosta :) eikä maksa ku muutaman euron..
myös todella rasvainen iho.Kymmenittäin, ellei sadoittain oon kokeillut voiteita, mm. cliniquesta kaupan tuotteisiin. Kevyt, riittävän kosteuttava ja ihana iholla on Body Shopin e-vitamiini voide.Se perinteinen, ei kuultoversio(sitäkin kokeilin) Vaaleanpunainen purssi jossa musta kansi. Suosittelen..
eikä rasvainen iho, kun lopetin ihon liiallisen hoitamisen. Nykyään käytän vain Erisanin puhdistusgeeliä, enkä mitään voiteita. Minulle kun jopa se "akneiholle sopiva" Humektan aiheuttaa finnejä.