Äitienpäivä tulossa, miten muistat häntä?
MITEN MUISTAT
5
688
Vastaukset
- mies26
vien isäni kanssa kukan äitini haudalle
- Kari-Tapio
Äiti haudattiin sisareni asuinpaikkakunnalle. Hän vannoin, asuvansa siellä, loppuelämän. Me muut annettiin periksi. Vuodet vieri, kävi ilmi sisareni oli onnistunut salaan meilta alkoholisoitumisensa. Hänelle tuli ongelmia, ja vaihtoi paikkakuntaa. Huomautettiin, mitä lupasi äiti-vainajan suhteen. Me veljet oltiin turhanpäiväisiä, paskan jauhahia, ja kielsi luvanneensa jotain. Nyt me maksetaan vuotuinen haudanhoitomaksu. Äidin haudalla käynti on jo jonkinlainen matka ! Minun varattava täyspitkä päivä, kauempana asuvien varattava pari vuorokautta.
- Kurre
Huomenta................
Mee ny ainakin viemään joku koivun oksa ku se on niin helevetin omia nyt. Että siilleen. - Hulivili
Nyt voin muistaa vain käynnillä haudalla,ei ole enää elossa äiti.Silloin kun hän oli elämässä,en paljon muistanut,maailma vei minua.Nyt on myöhäistä muistaa.Kukat haudalle.Ei hän siellä ole.Toivottavasti enkelit pitävät hyvää huolta äidistäni.
- äidittä
Miten muistan äitiä? Äitini on kuollut syöpään 12 vuotta sitten. Maksaisin melkein mitä vaan yhdestä päivästä äidin kanssa.Äitini oli paras ystäväni ja säilytän hänen muistoa mielessäni joka päivä. Olen itse jo aikuinen ja minulla on kaksi lasta, joista toinen jo aikuinen ja nuoremmasta tulee 18v syksyllä. Meillä ei ole vietetty äitienpäivää, enkä mitään erityistä kaipaakaan. Vanhempi poika osaa kiittää ja arvostaa kaikkea mitä on meiltä saanut. Se riittää koko elämäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522644572Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään923433Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242636Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv582305Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?962179TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain901472Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281309- 411306
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli701249- 56820