Barlitin hintaluokka???

Minua kiinnostaa tietää, että mikä käsitys sinulla on Barlit veneen hintaluokasta?
Vene on korotettua mallia, vm.84 ja puksuttaa eteenpäin vähän ajetulla Venäläis valmisteisella 25hv:n dieselmoottorilla.
KAIKKI VASTAUKSET OVAT TERVETULLEITA, KIITOS
51763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ja ostaakin silloin volvo-penta bensa-petroolimoottorilla hintaluokka oli 10t€.

Käsittääkseni moottori määrää merkittävästi hintaa muiden omionaisuuksien muuassa. Voit itse tsekata mitä maksaa esim noin 40 hv:n dieselkone jos joutuu vaihtamaan.

Yleensä Barlittien hintapyynnöt ovat olleet laajalla skaalalla 8-20 t€, paljonhan niissä on eroja moottoreissa, lasikuitutyössä ja sisustuksessa, kun käsittääkseni ne kaikki ovat itse tehtyjä valmiiseen muottiin.

Milestäni Barlit on fiksun näköinen ja kivalla tavalla perinteinen vene!

Äänestä

mut en oo myymässä, kun ei sillä rahalla saa vastaavan kokoluokan asiallista venettä tilalle. Jos myisin, niin pyytäsin 14500. Tosin olen vaihtanu patjat ja koneena 77hv Yanmar Turbodiesel... Kattele vaikka keltasen pörssin vanhoja ilmotuksia jos ei uusia ole, niin pääset jyvälle. Jos on huonompi ja konekin venäläistä mallia, niin reilusti alle 10t

Äänestä
  • Mulla on kans barliitti.
    Se on runkovalmis, jo ollut 1970-L asti,lasikuitusisustuksella. Moottori on vanha fordin 1300 bensakone.

    Käytän patjana eukkoa, jolla riittää selluliittia.

    Ei ole mennyt paljoo rahoo ja vene kulkee ja eukko on tyytyväinen.
    Ei tälläkään tahalla saisi soutuvenettäkään nykyisin, mitä ooon laittanu barliittiin.
    Raaka, mut hyvä.
    --työläisen unelma.
    Rikkaan kauhu.
    (kun menen hangöön laituriin, niin rikkaat alkaa heti lähteä merelle vieripaikoilta.)

    Se on barlitin etuja. Ei kaikki valkokaulushemmot ole haittana.

    Äänestä

  • Perkinssillä puoli kaasu ja 7 solmua, melkein täys kaasu 8,5 solmua ja meri nousee melkein takakannelle.
    Siksi utelenkin, millaseen nopeuteen Yanmarilla pääset ja millasia kantotasoja takana on.
    Lisävauhdista ei olisi haitaakaan...

    Itse en myöskään ole myymässä koska hinta laatusuhde veneellä on varmaan markkinoiden paras.

    Äänestä

määrään hinnan. Vaikka edustaakin haluttavuudessaan itserakentajien kuninkuusluokkaa, en usko ko. kapistuksesta mystisellä moottorilla pääsee eroon kovinkaan helposti. mutta jos hinta on kohdallaan, niin "hulluja" saattaa löytyä. omistaja pyyttää kymppiä ostaja tarjoo vitosen siitä se lähtee.

tälläiselle veneelle syntyy markkinhinta sen mukaan miten edullisesti myyjjä on veneestä valmis luopumaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Epätietoinen =) kirjoitti:

Minua kiinnostaa tietää, että mikä käsitys sinulla on Barlit veneen hintaluokasta?
Vene on korotettua mallia, vm.84 ja puksuttaa eteenpäin vähän ajetulla Venäläis valmisteisella 25hv:n dieselmoottorilla.
KAIKKI VASTAUKSET OVAT TERVETULLEITA, KIITOS

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu