Kiistämätön todiste Jumalasta

kermali

Mitäs tästä sanotte, evouskovaiset? Mites suu nyt pannaan? SUP:n ja muiden loistavien argumentoijien jälkeen olisi kuka tahansa JÄRKEVÄ, omilla aivoillaan ajatteleva ihminen heittänyt typerät makroilut roskakoriin ja ottanut Jeesuksen Kristuksen sydämeensä. Tämän jälkeen ei ole kerta kaikkiaan paluuta tieteelliseen ja ateistiseen maailmankuvaan:

http://www.break.com/index/kirkbanana.html

6

592

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Halleluja!

      Ei auta paatuneen ateistin ja evouskovan tässä muuta kuin painaa päänsä kiistämättömän todisteen edessä, hylätä harhaoppi ja rukoilla pelastusta.

    • Ateismus Lex

      ...mutta koin valaistumisen.

      Kumartakaa tämän Herra pyhän ihmeen Banaanin edessä!

      Sillä niin on oleva, että viimeisenä päivänä
      Pyhä Banaani tulee tuomitsemaan meitä kaikkia!

      Ja katso, suuri on ihmisten hämmästys kun he
      kuulevat Banaanista, Jumalan suuresta lähettiläästä.

      Siis ottakaa vastaan Jeesuksen sanat, sillä
      hän on meille antava meidän jokapäiväisen
      Banaanimme!!!

      AMEN

    • Suunnittelijalle muodolla ei olisi ollut suurta väliä (eihän sukupuuton riskiä ole), mutta evoluutio on tehnyt apinan kädestä juuri sopivan ;)

    • Kuippis

      Tämähän on selvä todiste ihmisen ja apinoiden lähisukulaisuudesta. Molemmille sopii banaani hyvin käteen.

    • Tässä on taas yksi todiste miten uskonto sokaisee todellisuudelta ja ihminen alkaa nähdä vain omaa näkökantaa tukevia asioita.

      Banaani jota syömme on jalostettu villibanaanista joka sisältää paljon siemeniä ja muutenkin eroaa jalostetusta tuotteesta maun ja makeuden suhteen. Koska kaikki banaanit joita myydään ovat peräisin samasta alkukannasta, pelätään banaaniteollisuudessa suurta tuholaisepidemiaa joka voisi tuhota suuren osan maailman banaaniplantaaseista.

      Oli miten oli banaani ei tämän johdosta ole todiste jumalasta vaan ihmisen kysystä jalostaa kasveja joilla on helppo rahastaa. Piste.

    • Porvarisika

      jossa naispuolinen saarnaaja selittää Jumalan luoneen kurkun, jotta nainen ei kituisi miehen puutteessa ;-))))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1207
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      284
      1051
    3. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      297
      896
    4. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      879
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      771
    6. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      191
      639
    7. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      575
    8. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      526
    9. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      87
      501
    10. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      59
      467
    Aihe