Kauan se on voimassa? Haluan hyödyntää kyseistä tarjousta, mistä mihin se on voimassa, televisiossa mainittiin tarjous mutta tarjousaika meni kai ohi tai sitä ei ollut.
Pois levottomuus susta nyt!
Mainoksetkin tulee usein otettua käteen kun lähtee ulos ja roskikseenhan ne menee vilkaisemattakaan. Cokis ja light versio kanssa 5 euroa 1,5l krt 4 palautuspulloineen 5 euroa. Palautuspulloista saa siis 1.60 euroa takaisin eli 3.40 6 litrasta limua ei ole paha hinta ollenkaan, siinä saa useasti lasista kaataa sihisevää suuhunsa ja nauttia mausta silmät nautinnollisesti puoliummessa.
Rauhaa!
Jos on muita hyviä tarjouksia tiedossa niin mainitkaa, liikun autolla ja olen kovin pihi kundi ja haen säästöä isoja eriä kerralla ostamalla itselleni ja muutamalle kaverillekin. Ostorajoitukset on onneksi helppo kiertää joten bensakulut saa katetuksi kun hakee pikkukuorman kerralla kun lähtee juomaa ja ruokaa ostamaan.
Sisäistä Rauhaa!
Cokista suuhun, mihinkäs muuhun
4
1073
Vastaukset
- saita-iita
"liikun autolla ja olen kovin pihi kundi"
höh, maksat bensasta ja autosta omaisuuksia kuukaudessa ja ostat värjättyä,pahaa sokerivettä.
Osta fillari ja siirry edes jalompiin juomiin,kuten lähdeveteen.
Hampaaski rapistuu suuhun kun juot noita esanssilitkuja,puhumattakaan syövästä,jonka saat, kun juot tehdastekoisia myrkkyjä ruskeassa vedessä.
Sua on kusetettu ja pahasti tuossa limuasiassa. - ota ja puserra
kovin tarjous tältä kylältä 4pack Maxia 2,90€ sis pantit. Eli 0,22€/litra.
Max on tällä hetkellä colajuomien ykkönen kun mokomat pilasivat valokokiksen sukraloosilla... aspartaami takaisin!!!- Kuulija..
Muistaakseni sitä on huhuttu, että Coca-Cola vaihtoi sen vuoksi sukraloosiin, koska aspartaami edistäisi jonkinkaltaista syöpäriskiä.
Tämä on kuitenkin vain huhu. jonka olen kuullut, joten en sitä pysty mitenkään vahvistamaan esim. lehtileikkeleellä yms.
Saa nähdä koska Pepsi max tekee saman tempun. Mutta Coca-Cola jyrää ikuisesti! \m/ - Kuulija..
Kuulija.. kirjoitti:
Muistaakseni sitä on huhuttu, että Coca-Cola vaihtoi sen vuoksi sukraloosiin, koska aspartaami edistäisi jonkinkaltaista syöpäriskiä.
Tämä on kuitenkin vain huhu. jonka olen kuullut, joten en sitä pysty mitenkään vahvistamaan esim. lehtileikkeleellä yms.
Saa nähdä koska Pepsi max tekee saman tempun. Mutta Coca-Cola jyrää ikuisesti! \m/http://www.minaolen.com/lehti/art3_102.html
Siinä on jonkinkaltainen artikkeli aspartaamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2146275- 1691698
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661517- 691058
- 1051000
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6927Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124877Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy199852- 100816
En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66789