Mitä tehdä, kun leijonamies sanoo olevansa sitoutumiskammoinen ja että suhteen takia ajattelee menettävänsä jotain? Voiko tällaisen kanssa enää edes seurustella, ja onko leijonat taipuvaisia pettämään?
Leijonamiehen vapaudenkaipuu
9
1814
Vastaukset
- Leijonatar
Monet leijonaihmiset ovat huutavassa huomion tarpeessa ja se kotona oleva ei aina riitä. Kypsyminen voi kestää kauemman aikaa kuin monella muulla - eli jos kärsivällisyyttä on odottaa niin saat paljon irti suhteesta lopulta, mutta ole myös valmis siihen, että pettää voi kun löytää enemmän huomiota muualta. Olen itse leijona ja hitaasti kypsyvä vaikken silti mies, mutta ne jotka tunnen miehistä, jotka ovat leijonia, ovat juuri samanlaisia.
- jouskariN
tätä huomiota voisi miehelle sitten antaa, ilman että se ihan täysin ahdistuu?
- daniela
jouskariN kirjoitti:
tätä huomiota voisi miehelle sitten antaa, ilman että se ihan täysin ahdistuu?
samoja asioita oon leijona miehen suusta kuullut ja ihmettelen suuresti että mitäköhän tässä pitäs oikein tehdä? Odottaa vai lähtee kävelemään..? Ollaan pidetty jo taukojakin mut vaikka ite saisin sen pidettyä niin mies soittelee kuitenkin perään ja itkee et pitäs nähä...argh...alan saada kohta jo aivan tarpeekseni ailahtelevasta leijona miehestä..!!!
- aaal
daniela kirjoitti:
samoja asioita oon leijona miehen suusta kuullut ja ihmettelen suuresti että mitäköhän tässä pitäs oikein tehdä? Odottaa vai lähtee kävelemään..? Ollaan pidetty jo taukojakin mut vaikka ite saisin sen pidettyä niin mies soittelee kuitenkin perään ja itkee et pitäs nähä...argh...alan saada kohta jo aivan tarpeekseni ailahtelevasta leijona miehestä..!!!
Itsellä oli leijona M noin 1,5 vuotta. Baarissa piti juosta jatkuvalla syötöllä, koti-illat ei yleensä kiinnostaneet. ei rauhoittanut anelu, itkut, uhkailut, hellittelyt..mikään. Joten lähdin, ja se oli hyvä ratkaisu.
En enää ikinä ottaisi Leijona miestä, muillakin niin samanlaisia kokemuksia näistä. Njaa, ehkä olis toiminut jos itsekin olis kolmena iltana viikossa jaksanu baarissa istua...
- sande
Olen seurustellut monen leijonan kanssa ja kaikki ovat tavalla tai toisella olleet pettureita. Kerro muillekin kun keksit että miten nuo gigolot saa rauhoittumaan! Pitäiskö itte kans tehdä noin ja pelata muitten kanssa...
- Jousin
kyllä se niin on että leijonamiehet eivät pysy yhden naisen kans ,naisessa ei vikaa ole vaan Leijona miehessa yksistään on mullaki kokemusta niistä ja en iki kuu päivänä huoli Leijona miestä!!!säälittäviä ovat!!!
- leppäkerttu
Kaikki ovat pettureita totta on,metsästää koko ajan uutta saalista.Näistä ei tule koskaan aviomiehiä.Heidän täytyy koko ajan olla parhaita,ja esillä joka paikassa.Niin jos haluat menettää leijonasi niin tee niin kuin suunnittelit mutta loppu tulee,sitä ei leijona kestä että hänen nainen pelaa silmäpeliä muitten kanssa,se on anteeksi antamaton juttu.Mutta hänelle se on sallittua.Näin se on.
- Tinalilja
Ainakaan minun leijonani ei petä.. On vannonut näin, eikä merkkejä näy ja tuskin tulee näkymäänkään. Jos joskus hairahtuu niin se on sitten kerrasta poikki.
Olen huomannut että omalla leijonallani on joku kummallinen tarve flirttailla puolitutuille naisille mitä ällöttävimmin, jolloin minä annan kyllä samalla mitalla takaisin..
Meidän skorpioni-leijona suhde on kyllä sellainen että hetki mennään rauhassa ja sitten räjähtää...ja sitten mennään taas nätisti käsi kädessä eteenpäin.. xD - aip
hei,kaurismieheen retkahtaneena voin lohduttaa et nekin!pelkäävät sitoutumista!minä,leijonanainen haluisin,mutmut....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst19013980Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i494739Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58684343Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2183725PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1023514Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1033395Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.732020Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis161355Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1561080Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun2891055