Moi!
Mulle on tulos hoitoon 15 vuotias lv-tamma.kysymykseni koskisi tämän rouvan ruokintaa.heppa saa olla hyvällä laitumella ja siellä on tietenkin jatkuvasti tarjolla vettä ja suolakivi.ratsastaisin hevosella ainakin 5 päivänä viikossa.minkälaista muuta ruokintaa suosittelette?eli kuinka paljon kauraa yms. pitäisi antaa?mitä muuta kauran lisäksi?
lv:n ruokinta
hemmo
3
713
Vastaukset
- kannattaisi
kysyä siitä ruokinnasta siltä ihmiseltä,jolta se hevonen on sinulle tulossa?Täältä kyseleminen on yhtä tyhjän kanssa.Ruokintatapoja kun on varmaan yhtä paljon kuin niitä omistajia.Jokaisella omat tapansa.Ei se sille hevoselle ainakaan hyvää tee,jos sitä ruoan laatua/määrää yhtäkkiä muutetaan.
- Nimetön
Eiköhän se omistaja kerro miten hepoa ruokitaan.
- jossup
... 2-2½ litraa kahdesti päivässä, ainaski mun lämppärillä mutta eiköhän se omistaja sen tietäne ja kertooki varmasti kun sen hevosen tuo.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 457332
- 324058
- 573585
- 503120
- 172796
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492289- 512265
- 372258
- 432238
- 162236