pikku takkutukka.

Kolmivuatias oli pahasti sairaana,ja hiukset ovat vielä semoista hentoista.Nyt sairauden jälkeen on ihan extra takussa=ylhäältä asti klimpeissä,joten saksetkaan ei kovasti auta.Ei hoitoaineetkaan,joten mitä neuvoksi?
2279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suihkuta tukkaan Matrix'in essentials instacure'a.
Saa ainakin kampaamoista. Poistaa myös sähköisyyttä. Tärkeää on, että suihkutuksen jälkeen harjaat, harjaat, harjaat, kunnes tukka on kuiva. Ensin näyttää, että kiharat suoristuvat, mutta kun harjaat kuivaksi, kihartuu kauniisti!

Äänestä

laitahan perusvoidetta tai jotain öljyä lapsen hiuksiin ja selvitä ne ja sitten pese normaali pesulla hiukset.
Minä laitan tytön hiuksiin aina hoitoainetta koska sillä on pyllyyn asti hiukset mutta olen huomannut että perusvoide selvittää hyvin hiukset

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äiti kirjoitti:

Kolmivuatias oli pahasti sairaana,ja hiukset ovat vielä semoista hentoista.Nyt sairauden jälkeen on ihan extra takussa=ylhäältä asti klimpeissä,joten saksetkaan ei kovasti auta.Ei hoitoaineetkaan,joten mitä neuvoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu