Kenen syy on KOULUKIUSAAMINEN???

Miksi kansanedustajat eivät tee mitään koulukiusaamisen estämiseksi? Lapsista välittämistä on teillä vain puheissa. Koko eduskunta vaihtoon tulevissa vaaleissa!!
292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Asenteet eivät vain ole sellainen asia, jonka voi laittaa päälle tai sammuttaa. Monikaan ei lopulta ymmärrä, että kiusaamisessa on kysymys asenteista.

Kiusaajat tekevät toisista syntipukkeja omille ongelmilleen.

Äänestä
  • Nolla-toleranssi on asenteen nimi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päitä vadille kirjoitti:

Miksi kansanedustajat eivät tee mitään koulukiusaamisen estämiseksi? Lapsista välittämistä on teillä vain puheissa. Koko eduskunta vaihtoon tulevissa vaaleissa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu