Löysin paljon hyviä verkkolääkäri- ym linkkejä!

rosita73

Löysin tosi hyviä linkkejä osoitteesta http://hiekkalaatikko.fi/index.php?cat=4

En tiennytkään, että verkkolääkäreitä on näin monta, olen aina ennen käyttänyt vain sairaslapsi.comia kun olen etsinyt tietoa sairauksista, mutta näköjään vaihtoehtoja on.

5

3936

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meela61

      Aloitin Aurorixin 600 mg/vrk.Suositeltiin 2 kertaa /pv.Aamuannoksesta tuli sen verran huono olo,että kysyin psykiatrilta voinko ottaa koko annoksen illalla ja hän sanoi että voin ja en kärsi nyt muuta kuin väsymystä päivällä..
      Ainoa mikä nyt kiinnostaa ja mihin psykiatrikaan ei osannut tarkkaa vastausta antaa on se,että onko lääkkeen vaikutus ylläpitävä koko päivän aikana,koska otan sen kerralla vai pitääkö se ottaa 2x /pv.
      Ennen käytin serotoniilia ja sehän otetaan aamulla kerran(huono lääke) ja ymmärtääkseni esim.bentsoissa on ylläpitoannostus,mutta entä tämä moclobemidi (Aurorix).Tämä systeemi,mikä minulla nyt on,siis syön n.kello20-21 ja otan sen 600 mg:aa poistaa kaikki sivuoireet,mutta pysyykö elimistössä seuraavaan iltaan.............anybody...tietääkö kukaan??????

    • kkk3333

      Miten kysymyksesi liittyy palstan aiheeseen, LASTEN SAIRAUKSIIN?

      No Aurorix ei ole depot-valmiste.

      ps. se on serotoniini. Ja niitäkin voidaan ottaa eri tavoin, aamuin illoin, koko annos aamulla tai koko annos illalla.

      • meela61

        no,en huomannut valita oikeata palstaa,sori:(


    • Huo

      Kivuton pyöreä mustelma

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      127
      1823
    2. 121
      1345
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1130
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1029
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      59
      1011
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      131
      970
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      248
      948
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      806
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      799
    10. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      179
      780
    Aihe