Soini ja Vas.liiton uusi taistolainen puheenjohtaja voivat yhdistää voimansa. Siinä kasvua persettien vanhavennamolaiselle linjalle.
Hesan Kopla johtaa puolueen uutta linjaa.
Hesan Kopla johtaa puolueen uutta linjaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Puoluekokouksen päätöksiin tyytymättömät eroaa.
Mutta jos on oikein tyhmä ja katkeroitunu änkyrä niin ei älyä noinkaan yksinkertaista asiaa.
Yleensäkin nykyiseen menoon tympääntynyt kansalainen kaataa koko entisen heinäkuorman.
Persettien kohdalla tämä tarkoittaa Timo Soinin ulostamista ja puolueen alasajoa.
Helsingin Kopla on ottanut tämän toimintalinjakseen ja puhuu sosialistin suulla.
Se enemmistö kylläkin valitsi Timo Soinin puheenjohtajaksi.
Mutta enemmistöhän onkin väärässä, ainakin jos uskomme Taisto Sinisaloa ja kaltaisiaan.
Matti Viialainen ei selvästikään lukeudu Sinisalon kaltaisiin, vaikka eräät pitivätkin hänen puuhastelujaan "omituisina". Ainakin hän pyrki avoimesti lopettamaan koko edustamansa puolueen.
Niin asiat hoituvat -kenttäväkikin huomioiden.
puheenjohtajaksi? Mitä hauskaa sä vielä keksit. Ku pitäisi päästä jo muuten nykyaikaan kiinni, niin sinä ehdotat tuollaista hubaa. Taidatkin olla Alpo ex-luuseri yrittäjä itse.
Perussuomalaisten yrittäjien yhteinen nimittäjä:
Konkursseja, velkojat niskassa, kavalluksia, liiketoimintakieltoja.
Jäikö jotain mainitsematta.
Hesan Kopla on ja ei ole. Hesan Kopla on virtuaalikopla, joka on olemassa vain nettikirjoittelussa. Se, että joku luulee Hesan Koplalla olevan jotain tekemistä Perussuomalaisten ja vieläpä Helsingin piirin kanssa, on väärinkäsitys. Hesan Kopla taistelee tuulimyllyjä vastaan ja seikkailee virtuaaliolentona milloin missäkin. Onpa Hesan Kopla matkustanut tykin kuulallakin paroni von Munchausenin matkassa, käynyt kokoomuslaisten kanssa palkkiomatkalla Thaimaassa ja vissiin kuussakin. Hesan Koplan misutkin putoo taivaalta kuin Raamatun manna. Hesan Koplan rinnalla on esiintynyt milloin millaistakin koplaa, Savosta, Satakunnasta, Hämeestä, Pirkanmaalta, kristityistä, nuorista, vaan Naisten Koplaan ei olla vissiin vielä tällä palstalla törmätty. Mutta kyllä femakotkin tulee.