Perussuomalaisten eduskuntaryhmä on täysin tarpeeton ja avuton eduskunnassa.Perussuomalaiset eivät koskaan pysty nousemaan kannatuksessa edes keskiryhmien tasolle,vaikka kuinka pauhaisivat toreilla ja turuilla.Täysin turhaa työtä tekevät perussuomalaisten väki vaaleista vaaleihin.Mitä tekee siis sellaisella puolueella eduskunnassa,jolla ei ole mitään vaikutusvaltaa päätöksiin.Timo Soini ja kumppanit pitävät perussuomalaisten kenttäväkeä ainoastaan henkilökohtaisena vaalikoneistonaan.
Turhaa työtä
perussuomalaisilta
3110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nyt sanoit totuuden sanan. Kansanedustajan palkka on hyvä tulonlähde muuten työttömälle henkilölle.
mielistelemällä heitä, jotta oma hulppea 5000 euron kk-palkka lisineen säilyisi. Kyllä tuloerot kasvaa kohisten Soinin ja hänen äänestäjiensä välillä! Mutta silti Soini kehtaa pauhata jostain optiosaalistajista ym.
Todellisuudessa Soini on ihan selkärangaton johtaja, joka on sitä mieltä, jolla luulee saavansa persujen tuen vaaleissa. Ei uskalla olla koskaan mistään eri mieltä oletettujen äänestäjiensä kanssa.
persut on.