Bon valitsijat

Mites se nyt näin meni? Bon Life ilmoittaa, että
he valitsevat asiakkaalle laadukkaimmat ratkaisut.
Ja suurimmat asiakkaille tarjottavat yhteistyö-kumppanit Sampo/Mandatum, OP ja Trigon olivat
viimevuoden tehottomimmasta päästä ks. aamun hesari. Ehkä olisi kannattanut pysyä VIMssä.

Ja hyvät kilpailijat. Elkää enää esitelkö Bonin
toiminnasta kertovia lehtileikkeitänne asiakkaille. Se on epistä.
51725
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kaikki ovat...Bonin kilpailijoilla onkin kauhean mukava myydä omaa hyvä maineista Skandiaa. Skandian ellut juuri ja juuri plussan puolella, jos on aloittanut säästämisen 5 vuotta sitten. Tietenkin on Skandian elluja, jotka ovat plussalla alusta lähtien ,riippuen mitä rahastoja on valittu elluun. Viisi vuotta sitten valitettavasti laitettiin aika paljon agressiiviseen portfolioon, joka on tuottanut miinusta aika paljon viime vuoteen asti.
Lehtileikkeiden esittely asiakkaille kertoo aika paljon myyjästä, jos tarvitsee kilpailijaa mollata. Säälittäviä tapauksia, jotka näin tekevät, koskee kaikkia myyjiä, myös Bonilaisia.

Äänestä
  • Eikös lehtileikkeeseen joutuminen kerro enemmän myyjästä kuin sen esittely?

    Äänestä

  • Viisi vuotta sitten Aon kauppasi Skandiaa Agressiivisella portfoliolla. Ja nytkin
    Bon kauppaa alan paskimpia tuotteita. Jodonmukaisia toimintaa on syytä arvostaa!

    Äänestä

ykkönen, kauankohan jaksavat nöösit tehdä töitä kun pompotetaan joka suunnasta ja kun ei oikein itsekkään osaa, pitäs vain olla töissä 4 kuukautta että hyvä kaveri ,vinkkimies saisi palkkansa, 1000 euroa.

Äänestä
  • On turvassa. Tekemämme analyysin perusteella kaikki asiakkaame ovat hyödyntäneet vakuutusten
    kulutonta ja verotonta sijoituskohteiden vaihtoa.
    3 kuukautta sitten he siirtyivät pois osakkeista.
    Kun makro- ja mikrotalouden perusteella tekemämmä
    änälyysi osoittaa osakemarkkinat houkuttelevaksi
    sijoituskohteeksi he siirtyvät takaisin niihin.
    Vaihda sijitusneuvojaa valitse hyvä elämä!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hah hah haa kirjoitti:

Mites se nyt näin meni? Bon Life ilmoittaa, että
he valitsevat asiakkaalle laadukkaimmat ratkaisut.
Ja suurimmat asiakkaille tarjottavat yhteistyö-kumppanit Sampo/Mandatum, OP ja Trigon olivat
viimevuoden tehottomimmasta päästä ks. aamun hesari. Ehkä olisi kannattanut pysyä VIMssä.

Ja hyvät kilpailijat. Elkää enää esitelkö Bonin
toiminnasta kertovia lehtileikkeitänne asiakkaille. Se on epistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu