Kannattaako pohtia rahstosijoituksen kotiuttamisia jos ne ovat nousseet parin vuoden aikana keskimäärin 45%. Jotkut ovat nousseet lähes sata ja korkorahstot noin 10%. Ymmärtääkseni ainakin sijoitettu pääoma on aika turvassa. Tuskin osekerahastotkaan sentään 50% laskee?
Kannattaako
Mirttu
1416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Varmasti eivät 50% laske, ellei USA:lla tule ongelmia Iranin öljyjen kanssa. Mutta miksi odotella laskua kun voisit vielä myydä hyvällä voitolla. On myös mahdollista, että nyt tai ihan pian alkaa se kuuluisa alamäki, sen verran pitkään on ollut vahvaa tämä kehitys.
Jos siltä tuntuu niin myyntiin. Kukaan muu ei voi päättää sinun puolesta, täältä saat vain vihjeitä.
Minä olin vielä 3 päivää sitten 10% voitolla 2 kuukauden odotuksella, nyt olen 1% omillani ja hallinnointipalkkio lähtee pian. Rahasto pitää kotiuttaa loppukesästä ja mietinkin juuri että missä vaiheessa se kannattaa, ei ainkaan nyt, mutta toisaalta lasku voi jatkua pidempään. 9% siis tipahti minun kurssini kahdessa päivässä. Näkisimpä sen päivän että nousu olisi yhtä huima.