Vaihdoin vesipumpun ja nyt kasattuani ei se pronssi vipu ylety siihen yläosan haarukkaan kunnolla, pakki kyllä löytyy muttei ykköstä. Saako vetolaitteen alaosan otettua ja laitettua takaisin irrottamatta koko perää ?
Unohdinko jotakin ?
Alpha One
3551
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oho.. Aikas ongelma. Uskoisin ettei sinun tarvitse purkaa koko perää, mutta ehkäpäs joku viisas tietää varman päälle. Kannattaa kysyä valmistajalta.
saa sen mut sul jäi se tappi huonosti siis väärään asentoon, joten alaperä irti ja tarkkuutta hommaan. Et kai vetolaitetta irrottanu sen takia.
Kun kasaat tarkista et oon oikee vaihde päällä. Pyörität akselista niin näät mikä vaihde päällä ja sit se tappi oikeeseen asentoon
Pronssi akselin alta unohdin prikan joten se akseli pääsi liian alas eikä ylettynyt vastakappaleeseen.