Kysyisin, että onko mahdollista kytkeä kotiteatterikäyttöön autosubwooferia(passiivinen), joka on liitetty tietenkin autovahvariin ja se menee sitten kotiteatterivahvariin? Aktiivinen subbarihan olisi parempi vaihtoehto, mutta hinnoissa huimia eroja. Syynä siis tähän olisi omituiseen kytkemiseen on halpa hinta. Lähinnä mietityttää tuo virtapuoli, miten se hoituu kun ei ole sisällä tietenkään autonakkua virtalähteenä...(mistä muuntaja?)
(esim. paketista)
http://www.autostudio.fi/product_info.php?products_id=4213
(esim. paketista)
http://www.autostudio.fi/product_info.php?products_id=4213
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kannata ,virtalähde maksaa edellenkin paljon enemmän kuin kohtuuhintainen kotisubbari, sitä paitsi tuo autosubbari vaatii kotona hel....sti isomman kotelon.
koko juttu ja osta esim. audio pron joku hinta/laatu suhteeltaan ok subi.
moinen viritys ja katsele esim. edullisia audio pron- malleja
värkkäys. katsele esim audio pron aktiivi subeja, joissa on ok hinta/laatusuhde, usko pois, tulet olemaan tällaiseen pakettiin tyytyväisempi, kuin mitä meinasit toteuttaa.
noita viestejä liikaa en arvannut että siinä oli mainoksia välissä.