Miksikähän itäautoja myydään volsun ,moottorilla?
Mieluummin ostaisin suoraan itäauton volgan tai ladan tai oikean volkkarin.
Skoda laskee VW imagoa
15
3087
Vastaukset
- kiide
kuka estää sua ostamasta laappanaa? Aja millä lystäät ja anna muidenkin ajaa ostamillaan autoilla..
- abcd
Eiköhän ne VAG:lla osaa nämä imago asiat paremmin kuin tämä meidän asiantuntija täällä Skoda palstalla. Vai ovatko head-hunterit olleet kintereillä ?
- korkealla - Tsekissä
Se on tuo Skoda VW:n pelastus - kun ei turkkilaiset enää motivoidu, vaikka tekevät alle 30 tunnin työpäivää, pelastus tulee toimeliaista tsekeistä, jotka tekee konsernin parasta laatua.
Kyllä lähivuosina kolina käy, kun VW-tuotanto siirtyy sinne "itäblokkiin" ja laatu samalla paranee. Mitähän ylläreitä Volkkarin omistajille vielä tuleekaan 10 tuhannen poispotkittavan terveisinä...!- Tsekinmaa - paratiisiko?
meillä ole yhtä pitkät työpäivät...
"Se on tuo Skoda VW:n pelastus - kun ei turkkilaiset enää motivoidu, vaikka tekevät alle 30 tunnin työpäivää, pelastus tulee toimeliaista tsekeistä, jotka tekee konsernin parasta laatua"
Mitenkähän pitkää päivää ne tuolla tsekeissä painavat 4 euron tuntipalkalla? - mitäs luulet
Tsekinmaa - paratiisiko? kirjoitti:
meillä ole yhtä pitkät työpäivät...
"Se on tuo Skoda VW:n pelastus - kun ei turkkilaiset enää motivoidu, vaikka tekevät alle 30 tunnin työpäivää, pelastus tulee toimeliaista tsekeistä, jotka tekee konsernin parasta laatua"
Mitenkähän pitkää päivää ne tuolla tsekeissä painavat 4 euron tuntipalkalla?niistä kiinalaisista jotka kokoavat kännyköitä pienin vikkelin sormin neljän euron päiväpalkalla?
- hyvällä mallilla
Tsekinmaa - paratiisiko? kirjoitti:
meillä ole yhtä pitkät työpäivät...
"Se on tuo Skoda VW:n pelastus - kun ei turkkilaiset enää motivoidu, vaikka tekevät alle 30 tunnin työpäivää, pelastus tulee toimeliaista tsekeistä, jotka tekee konsernin parasta laatua"
Mitenkähän pitkää päivää ne tuolla tsekeissä painavat 4 euron tuntipalkalla?Tuskinpa se pieni palkka sinällään on ongelma, jos elinkustannukset on kohtuulliset. Sopii käydä muuten vaikka Mladá Boleslavin kaupungissa katsomassa infrastruktturia Skodan ympärillä ja jopa tehtaalla. Paikasta näkee, että kohtuuhyvät olosuhteet niin asuinympäristön kuin työolosuhteiden kannalta on Tsekin tärkeimmän vientituotteen kasaajille järjestetty. Tsekin talous on Euroopan kilpailukykyisimpiä ja se toki näkyy siellä ihmisten henk.kohtaisessa hyvinvoinnissa.
Työviikko lienee varmaan yhtä pitkä kuin meilläkin, ellei pitempikin.
- Suomeen verrattuna
Katso karttaa, kyllä ne Skodat valmistetaan lännempänä kuin Suomi, Ukrainan Solomonovia ja yhtä toista myöhemmin viestissä kertomaani tehdasta lukuun ottamatta.
Skodaa siis tehdään Tsekissä, Puolassa, Bosnia & Herzegovinassaja yllätys yllätys Intian Aurangabadissa. - Julle2
Viestissäsi oli yhtä paljon järkeä kuin tässä lauseessa: AURINKO ON KALA
- länsiauto
Järkeä tai ei mutta ainakin se on fakta. Suomi on euroopan itäisimpiä maita :)
- vaageni
Olisiko sellainen oikea volkkari vaikkapa mehikaanojen kasaama Jetta?
- Äly hoi!
Eihän nyky VW:n imagoa voi enää laskea, kun sitä ei ole olemassakaan. Paitsi, mitä nyt uudella Passatilla on "kakkos-skodan" imago. Siis, kuitenkin nousemaan päin!!!!
- välttämättä
aina löytyy laadun päälle ymmärtäviä. Tulipa ajettua lauantaina autot Skoda-VW-Audi ja täytyy myöntää eron Skodasta Volkkariin olevan selvä mutta Volkkarista Audiin ero on huima. Skodalta en paljon odottanut eikä paljon se myöskään antanut. Volkkarilta odotin selvästi enemmän mutta petyin etenkin hirveään meluun ja esim. kojetaulun ratkaisuihin. Audi olikin sitten kovista odotuksista huolimatta positiivinen yllätys.Ei ihme, että on valittu monissa kokoluokissa parhaimmaksi autoksi. Laadunero Skodaan on selvästi suurempi kuin hinnanero.
- "Asijantuntijalta"!
Taidat olla sitten niin värillisillä laseilla varustettu, että et kykene näkemään, muuta kuin sen minkä uskot ja luulet ennakolta.
- ytyolhoiphi
Mielenkiinnolla odottaisin vertailua Superbin ja A4 välillä. (molemmat ajaneena ja skodan valinneena) Autohan ei ole pelkäsään hieno kojelauta, niinkuin joku täällä luulee.
- Ei värilaseja
"Asijantuntijalta"! kirjoitti:
Taidat olla sitten niin värillisillä laseilla varustettu, että et kykene näkemään, muuta kuin sen minkä uskot ja luulet ennakolta.
itseäni autoalan asiantuntijana. Audissa on mielestäni paljon parempi hintalaatusuhde kuin Skodassa ja Volkkarissa vain hiukan Skodaa parempi. Kaksi Volkkaria olen omistanut yli 15 vuotta sitten mutta Skodaa enkä Audia en koskaan. Eli värilasit ei vaikuta. Audi saattaa alle tulla quattro-versiona. Taitavat värillisillä laseilla varustetut ajaa no arvatkaapa vaan millä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26316894Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235434- 1152573
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152051Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361758Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111992- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto31872Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44869