Juhantalolla 10 miljoonan euron

Kansanedustaja Kauko Juhantalolla on ulosottoviraston tietojen mukaan velkojen kokonaissumma lähenee kovaa vauhtia kymmentä miljoonaa euroa. Toukokuun alussa tarkka määrä oli 9783254 euroa. Suurin osa veloista on siirtynyt perintätoimistojen hoidettaviksi.

Iltasanomat 16.5. 2006
191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ja kiertää maksuja aivan kuten U Sunqvist aikoinaan. Sitä tavan kansalainen ei osaa, nimittäin hoitaa tiliään siten, että ulos-otto ei pääse tuloihin käsiksi. Uffe sen osasi ja varmaan muutkin poliitikot. Siitä oli lehdissä, että uo ei voi ulosmitata Uffen tililtä mitään...Kun ulos-otto pääsee vaikka pieneläkeläisen tilille, niin suurituloisten tilille ja tileille eivät pääse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


velat! kirjoitti:

Kansanedustaja Kauko Juhantalolla on ulosottoviraston tietojen mukaan velkojen kokonaissumma lähenee kovaa vauhtia kymmentä miljoonaa euroa. Toukokuun alussa tarkka määrä oli 9783254 euroa. Suurin osa veloista on siirtynyt perintätoimistojen hoidettaviksi.

Iltasanomat 16.5. 2006

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu