NYT JARRUA!!!!

Laura1

Lopettakaa jo tuo Erkan jatkuva repiminen ja räksytys! Taitaa suurin osa lätkä"keskustelijoista" olla tasoa: prk..stna..vttu..lisää kaljaa..annaksä mä vähä nain..vedänksmä kuonoon..saatanan homo..jne.jne.Noin kärjistetysti.Ainakin siltä tuntuu, kun tulee vastoinkäymisiä ja pitäs alkaa asiallinen palautteen anto.Sitä ei oikein tule.

Erkka on mielestäni parempi valkku kuin Raato.Joskus pidin Raatoa kunkkuna ja miehenä, joka sais vauhtia niinsanotusti perseeseen näille meidän "Jukolan Jusseille" etteivät toljota ku ö aapisen laidassa.Olen tullut toisiin ajatuksiin sikäli, että Erkka on TODELLA fiksu valmentaja, mutta monikos sen tajuaa! Puhutaan vaan teoreetikosta, joka ei tajua käytännöstä mitään. Ei vois enempää olla väärässä. Kyllä kaiken hyvän suunnitelman pohjana on aina teoria,josta lähdetään!Vaikka mun tiedot ja taidot on puutteelliset,niin jopa minäkin olen pikkasen hajulla siitä mitä Erkka yrittää tehdä.En niin kokonaisvaltaisesti, että kykenisin sitä selkeästi selittämään,mutta jos se onnistuu niin kyllä taas löytyy ylistyshymniä veisaava kuoro selän taakse.

Erkan kehittämät systeemit eivät vaan ole pikapurilaisen maiskuttelua lähiöravintolassa vaan todellista pitkän matkan suunnitelmaa.Se on sellainen suunnitelma,joka vie pitkälle tulevaisuuteen. Uskon, että useimmat pelaajatkin sen tiedostavat,mutta nämä paskanheittäjät!Ehei!Eletään menneessä ja kytätään kuin shakaali että koskas toi kaatuu, että pääsee haaskalle.

Erkka on joutunut aivan kohtuuttoman arvostelun uhriksi,mutta taitaa olla niin, että "se joka kantaa soihtua sen parta on vaarassa ensimmäisenä kärytä!"

12

521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xxx

      Nythän valmentaja samaten kuin pelaajat ovat kaikki syvältä. Samat torvelot sitten seuraavan voitetun pelin jälkeen hehkuttaa miten me ollaan hyviä.

    • Asiantuntija2,0

      Kyllä minä voin sinua naida jos haluat ja omaat ulkonäköä.

      Asiaan


      Joka vuosi ennenkin sinä ja kaltaisesi olette Leijonia puoluistelleet ja mikä on ollut tulema?
      -TEURASTUS!

      Totuus valitetavasti on se, etttei Suomi pärjää ilman Selännettä ja Koivua, onhan tuo jo nähty!

      Kädettömät ei saa maalia millään!!

      Laura1 järki käteen, ja ehkä jotain muutakin?

      • Laura1

        tai Koivua..jne..vanhainkodistakos ne vielä vääntäytyy maajoukkueeseen, kun ei tolla näkökannalla ikinä voi tulla muutoksia=)!


      • Juupeli
        Laura1 kirjoitti:

        tai Koivua..jne..vanhainkodistakos ne vielä vääntäytyy maajoukkueeseen, kun ei tolla näkökannalla ikinä voi tulla muutoksia=)!

        M. Koivusta saattaa vielä tulla seuraava liideri Suomen joukkueelle.


      • Laura1
        Juupeli kirjoitti:

        M. Koivusta saattaa vielä tulla seuraava liideri Suomen joukkueelle.

        Kyllä se siltä alkaa näyttämään, että poika on löytänyt jutun ytimen ja parantaa koko ajan. Hieno asia Suomelle tulevaisuuttakin ajatellen. Eivät nämä vanhat parrat ikuisesti pelaa.


    • kuin jahkaajaKoivisto

      Totta turiset, Laura.
      Wekka on parempi valmentaja kuin odotin.

      Mutta asiaan.
      Kysyinpä kerran entiseltä SM-tason hyökkääjältä että onko maalivahti puolet joukkueesta?
      Hän sanoi että vähintään 70% ja tämä tuli välittömästi.

      Laukauksia maalia kohti Suomi 37 ja Ruotsi 35.
      Maalivahtien torjuntaprosentit 89 ja 95. Kumpi voittaa?

      • Raoul_Duke

        Torjuntaprosentit riippuu hyvin paljon siitä miten joukkue pelaa. Jos joukkue hyökkää vahvasti ja pitää paljon kiekkoa, ja vastustaja saa 4-5 läpiajoa niin on aika luonnollista ettei prosentti ole niin korkea. Tottakai tuossa tilanteessa voittajan näkee prosenteista, mutta ei prosenttien mukaan maalivahteja paremmuusjärjestykseen pitäisi laittaa, ainakaan yhden ottelun perusteella.

        Esimerkki: Maalivahti torjuu 20 laukauksesta 17. Jokainen maali tehtiin takatolpalta tyhjiin, muuten virheetöntä peliä. Torjunta prosentti 85. Pelasiko maalivahti huonosti?


    • Asiantuntija

      Ei siinä erkkojen viksuus auta, jos porukalla on huutolaispoijjaaaan asenteet suhteessa ulkolaisiin. Vaikka mitä keksitään ja suunnitellaan, niin ne kariutuvat AINA kipsiin viimeistään. Ruotsi-peli olympialaisissa oli tästä kouluesimerkki. Jossei näistä oteta opiksi, niin niitä viksuja suunnitelmia voi rakennella vaikka maailman tappiin eikä mitään valmista tule.

      • Laura1

        Korvien välistä hommat kiinni on, ei taitotasosta. Kyllä Suomi taitava on ja nopea joukkue. Erkka kyllä syväluotaa kaikki vaikuttimet peliin, voitte olla siitä varmoja.Ollaanhan me joskus oltu "bättre folkenin" alaisia, mutta en ny jaksa uskoa että sitä alemmuutta sentäs sukugeeneissä kannettas=)

        Kaikki on niin äärimmäisen pienistä asioista kiinni tällä tasolla. Suomi tulee vielä!!


    • Erikson

      on se, että olemme pelanneet vuodesta 1992 8 finaalia, joista yksi voitto. Erkkakaan ei voittanut Torninossa. Kanada ottelussa peluuttaminen ei ollut ihan kohdallaaan. Ei olla hereillä tarpeeksi nopeasti. Nykyiseen joukkueeseen on otettu muutama NHL pelaaja, vaikkei oikein kuuluisi kunnon vuoksi joukkueeseen. Se ei ole valmentajan pitkän tähtäimen suunnittelua, vaan otetaan statuksen vuoksi mukaan.

      • Pallas Athene

        Kuka nyt omiin muroihinsa tahallaan kusisi?


      • Erikson
        Pallas Athene kirjoitti:

        Kuka nyt omiin muroihinsa tahallaan kusisi?

        Onkos tuo sitaatti jostain kreikkalaisesta mytologiasta??????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      101
      6259
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      81
      4839
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      100
      3101
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      2932
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2165
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1546
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      337
      1111
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      92
      1110
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1036
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      804
    Aihe