Meukka on heilutellut veistä, samoin Matti (teki sille äijälle tosin pahempaa vahinkoa). Matti on lyönyt enemmän, mutta Meukka vie kaikki saman tien lehtien sivuille.
Äänestetään! Kumpi on iljettävämpi tapaus?
Meukka vai Matti iljettävämpi?
7
831
Vastaukset
- Meukalla Merviä,
niin siinä taita olla sellainen akka,jota ei selvinpäin jaksa katsella.1-1 tilanne,molempi huonompi!!
- rökäeino
1-1 menee tässäkin,pata kattilaa soimaa,musta
kylki kummallakin.matin pitäis jotenkin rauhoit-
tua,on ikänsä pyöritetty vaikka missä.oiskohan
syytä jättää pariskunta rauhaan,niin onnetonta
on meno ja iltapäivälehdet senkun rikastuu.
- Joe Joosua
Molemmat aivan uskomattoman oksettavia, kunpa painuisivat ensimmäisellä banaanilaivalla Timbuktuun, Guyanaan - tai vaikkapa Ranskan ydinkoealueelle jonnekin etelämeren saarille.
- yhtä lailla!
Kumpikin ällöttää.
Mervi ehkä hitusen enemmän, koska on sellainen wannabe-julkkis, että juoruaa kaikki perhe-asiat lehdille heti seuraavana päivänä.
Matti taas on Matti ja ällöttää teoillaan.
Jos Matti ja Mervi oikeasti nyt eroaisivat ja pysyisivät poissa toistensa silmistä, niin ehkä ei iljettäisi niin paljon. Tosin taitaisi Mervin julkisuus laantua, sillä ketä pelkkä Mervi nyt kiinnostaa... Mervi sietää Mattia vain sen takia, että pääsee itsekin julkisuuteen. Narsisti luonteeltaan tuo akka.
Matti taas voisi Mervistä erotessaan alkaa tehdä jotain ihan muuta ja yllättää positiivisesti. - Mika Ravintola
Terve! Söin samaan aikaan samassa ravintolassa Lahdessa Mervin ja Matin kanssa vuonna 2003. Näkemäni perusteella en ihmettele miksi Matti voi hermostua Merviin, osaa nimittäin olla todella vittumainen vittuilija.
Kulkekaa viikko toisen mokkasiineissa ennenkuin alatte syyttämään.
Mervi on pahempi. Korostan vain omaa näkemääni ja siitä tekemääni mielipidettä noiden kahden parisuhteesta.- Havukka-ahon ajattelia
No joo, mutta Meukalla on rahaa. Sillä voi ottaa taksin Ylöjärven alkoon ja tuoda ison lastin! Ja lähteä illala laulammaan karaokea!
- epäillyt tätä
Mervi vittuilee ja Matil palaa hihat nopeasti=tuloksena katastrofi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949317Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki584833Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414531Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit562851Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001566- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota441254Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641232Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1691164