Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

VETOVELJET!

Teillä oli niin epäselvästi eilen kuitenkin ettei tiennyt mitä veikkasitte kohteeseen? Näköjään oikein on mennyt:

"15.5 SWE 1 Åtvidaberg v. Örebro Lay 2/Betfair 2.08, 16 e - OSUI
Monday, May 15, 2006 (10:50:35)
Örebro on voittanut kaikki matsit, mutta vierasmatseissa on ollut tilastojen mukaan altavastaaja eli ottelu on kertoimia tasaisempi.

Åtvidaberg oli jopa parempi. Kaikki laukaukset 11-5, kohti 4-3 ja kulmat 4-4"
4639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lay 2
-tarkoittaa?, että merkki 2 ei toteudu (ohipeli@2)
-vissiin noin
-ja 1-1 tuli
-en kyllä todellakaan tiedä onko se noin?

Äänestä
  • veto: trio 1.00€

    101 Tanska-Kazakstan 1.95
    102 KäPä-LPS 1.90
    105 Atvidaberg-Örebro sk 3.30

    Tuo oli vetoni eilen ja sain kiinni tuon ristin. Ainut oli, että tuo todella paska KäPa meni kusemaan vetoni. Tiedän, että kohta tulee "hyvähän niitä rivejä jälkeenpäin on laittaa". Tämä ei ole kusetusta uskoi kuka sitten mitä uskoi. Ottaa päähän vain, että lapun "varmin" kohde kusee.

    Äänestä

  • Kyseessä on pörssi-veto. eli periaate

    BACK: mitä korkeampi kerroin = sen enemmän sinä voitat
    LAY: mitä pienempi kerroin = sen pienemmällä kertoimella vastustaja pelaa = sen vähemmän riskeeraat itse saadaksesi vastustajan panoksen.

    Eli: jos tarjoat LAY vetoa kertoimella 3,3 ja panoksella € 10 riskeeraat € 23 voittaaksesi €10 . Jos tarjoat kertoimella 1,30 riskeeraat € 3 voittaaksesi € 10.

    Äänestä

Ko rivi ei ole VetoVelien tekemä, vaan jäsenen nimim "Gary".

Vetopäiväkirja on avoin kaikille jäsenille.

VetoVeljien ilmoittama, kulloisenkin viikon, pal% koskee ainoastaan VetoVeljien vihjaamia kohteita, eli ne ainoastaan huomioidaan seurantaan.

Jokaisen vedon perässä on ilmoitettu kuka on vihjeen laatinut. Mikäli haluaa jonkun nimimerkin aiemmat vihjaamat rivit, ne löytää kun laittaa päiväkirjasivulla nimimerki "haku"-kentään, niin saat nimimerkin kaikki rivit näkyviin, josta voit ne tarvitaaessa tarkastaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvä, mutta... kirjoitti:

Teillä oli niin epäselvästi eilen kuitenkin ettei tiennyt mitä veikkasitte kohteeseen? Näköjään oikein on mennyt:

"15.5 SWE 1 Åtvidaberg v. Örebro Lay 2/Betfair 2.08, 16 e - OSUI
Monday, May 15, 2006 (10:50:35)
Örebro on voittanut kaikki matsit, mutta vierasmatseissa on ollut tilastojen mukaan altavastaaja eli ottelu on kertoimia tasaisempi.

Åtvidaberg oli jopa parempi. Kaikki laukaukset 11-5, kohti 4-3 ja kulmat 4-4"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu