Etsin kuumeisesti vilkkuvia jääkuutioita. Löysin Helsingistä pienen putiikin, jonka tuotevalikoimassa ne ovat joskus olleet. Maahantuojilta en ole vielä saanut vastausta.
Osaisiko joku vihjaista oikean kaupan suuntaan? Onko näitä tyylikkäitä muovinappuloita näkynyt enää pitkiin aikoihin Suomenlahden pohjoispuolella?
Vilkkuvat jääpalat
9
3648
Vastaukset
- niin meneppä gabriellalle
siellä ns. lasten liikkeessä joka myy leluja ja muuta tilpehööriä myydään näitä vilkku jääpaloja.
itse ostin kaksi kuukautta sitten kuusi kpl a"1,50eur/kpl aika kallis kpl hinta oli, mutta onhan noi kivoja piristeitä drinksussa. - bile tavaraa
- PKaroliina
siellä myydään!
- bez-
Kiitokset molemmille hyvistä vinkeistä. Bailupuodin olinkin jo löytänyt. Nyt onkin hakusessa oikeastaan jokin liike täällä pääkaupunkiseudulla. Tarvitsisin vain muutaman kuution (ja pikaisesti).
- löytyy
Käypä Pilailu-Puodissa Siltavuorenrannassa. Siellä on ainakin.
- bez-
löytyy kirjoitti:
Käypä Pilailu-Puodissa Siltavuorenrannassa. Siellä on ainakin.
Kiitos! Yritän ehtiä sinne jo tänään. Kas kun ei tullut mieleen!
- bez-
bez- kirjoitti:
Kiitos! Yritän ehtiä sinne jo tänään. Kas kun ei tullut mieleen!
Liian aikaisin iloitsin - ei ollut Pilailupuodissakaan näitä jääpaloja. Olen kiertänyt jo niin monessa paikassa, että on vaikea keksiä enää mitään.
Ei kenelläkään ole tietoa? - Icecube
bez- kirjoitti:
Liian aikaisin iloitsin - ei ollut Pilailupuodissakaan näitä jääpaloja. Olen kiertänyt jo niin monessa paikassa, että on vaikea keksiä enää mitään.
Ei kenelläkään ole tietoa?Turussa Hong Kongista.
- muista
Icecube kirjoitti:
Turussa Hong Kongista.
Ostin itse kerran Pilailu-Puodista, ja silloin siellä oli. Kyselepä muistakin Pilailu-Puodeista; niitähän on muallakin kuin Helsingissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26316822Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235414- 1152560
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152036Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361755Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111986- 59948
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto30861Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43856