Onkos kukaan hakenut ja vielä saanut tuota Sammon Kohtuullisen koron käyttölainaa,jos on määräaikasella sopimuksella töissä?
Sammosta
kohtuullista korkoa?
4936
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei se ole kohtuullista, korko 10%
Nordean Joustoluotossa on korko 6,5 %
Sampo mainostaa taitavasti, eri asia mikä on kohtuullista.
Kohtuullisuus on niin suhteellista. Jos verrataan Elloksen ja muiden vastaavien paikkojen 30% korkoihin, tai vaikka pikavippien 900% korkoihin, 10% on kohtuullinen. Tulos on päinvastainen jos verrataan tuohon 6,5% korkoon toisesta pankista.
Tulos: Kilpailuttaminen kannattaa aina.
mulle soitettiin ja ns. myönnettiin kyseinen laina ihan noin vaan puhelimitse sen kummemmin kyselemättä ja oli määrä mennä vaan allekirjottaan ne lappuset mutta sain asuntolainaa hakiessa niin perusteellisen huonoa palvelua että en meinaa eurojani siihen paikkaan ikuna päivänä pistää.oli sitte kuinka kohtuullinen korko.. kyllä ne pankit myöntää jos jonkinmoisia lainoja, ei pelkästään sampo, kunhan vaan kilpailuttaa ja muistaa et ne on siellä meitä varten. enää ei eletä 70- lukua ku mentiin hattu kourassa pankinjohtajan puheille
hain sammosta 2000e lainaa..ja samantien rapsahti tilille...olen osapäivätyössä...määräaikane työsuhde,että kyl kantsii sitä yrittää jos kriisitilanne on=)