mikä olisi hyvä ja halpa ulkosuodatin 300l akvaarioon?
minkälainen suodatin?
5
712
Vastaukset
- Rihma
Millainen kalasto?
- kultakala
kultakaloja.ovat vielä pieniä,mutta pääsevät myöhemmin isompaan altaaseen.eli tehokas varmaankin.
- Asiantunti_a
Joudut ostamaan kaksi, hyvän ja halvan.
EHEIM on hyvä, ehkä proffa II sarjan 2028?- Anniina
Tuohon akvaarioon sun kannattaa valita ulkosuodatin joka pumppaa väh. 500L/H ja sisäsuodatin joka pumppaa väh. 1200L/H, noi kultikset kun on aika sottaista porukkaa. EHEIMillä toi setti tulis maksamaan väh. 200€, halvemmalla pääset esimerkiksi Hydoreilla jotka on kuitenkin melko laadukkaita (itellä puksuttaa 250litrasessa sellainen setti, ulkkari ja sisäsuodatin). Kuulemani mukaan Fluvalit on vielä ihan ok, mutta Resuneihin ei kannata sekaantua, kokemuken sanalla.
Tässä linkissä on suodattimia;
http://www.kolumbus.fi/sarakontu/kalat/suodatin.html - Eheimit
Anniina kirjoitti:
Tuohon akvaarioon sun kannattaa valita ulkosuodatin joka pumppaa väh. 500L/H ja sisäsuodatin joka pumppaa väh. 1200L/H, noi kultikset kun on aika sottaista porukkaa. EHEIMillä toi setti tulis maksamaan väh. 200€, halvemmalla pääset esimerkiksi Hydoreilla jotka on kuitenkin melko laadukkaita (itellä puksuttaa 250litrasessa sellainen setti, ulkkari ja sisäsuodatin). Kuulemani mukaan Fluvalit on vielä ihan ok, mutta Resuneihin ei kannata sekaantua, kokemuken sanalla.
Tässä linkissä on suodattimia;
http://www.kolumbus.fi/sarakontu/kalat/suodatin.htmlKahdella suodattimella; ulkosuodattimena Eheim 2026 Pro suos. altaisiin 350 litraan asti, suodatusteho 950 l/h.
Lisäksi roskien kerääjäksi laittaisin Eheimin 2048 sisäsuodattimen tuon 2026 lisäksi. Suodatusteho 600 l/h.
Tietoa molemmista löydät tästä: http://monni.akvaariokeskus.com/Tarvikkeet/tarvikkeet_suodatus2.htm
Maksavat yhteensä alle 300 euroa. Tai sitten pelkästään ulkosuodatinmalli Eheim 2028 Pro, joka riittää aina 600 litran altaaseen saakka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724980Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621575- 121559
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211431Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91213Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit451005Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 171875
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747