Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Epämiellyttävä haju emättimessä

Ongelma on siis tämä, että alapää haiskahtaa yhdynnässä ja näin ollen vie kyllä nautintoja kummaltakin osapuolelta. Papakokeissa kävin puolivuotta sitten saman asian takia, lääkäri huomasi että lisääntynyttä valkovuotoa, mutta yhtään mitään ei kuitenkaan löytynyt ja ihmeteltiin vaan tätä ihmeellistä maailmaa. Seksisuhteessa olen ollut vain yhden ja saman kanssa n.2 vuotta, eikä toisella osapuolella ole aikaisempia s.suhteita eikä varmana syrjähyppyjäkään kummallakaan.

2 viikkoa sitten tv'stä tuli lääkemainos, missä esiteltiin lääkettä, joka tasoittaisi alapään ph-arvojen heittely, joka aiheuttaa hajut ja ylimääräistä valkovuotoa ja ilmenee juuri kuukautisten ja yhdynnän jälkeen. Sanottiin sen olevan yleistä naisilla. Mutta nyt on lääkkeen nimi hukassa.
Tietäisikö joku tuon lääkkeen nimen tai jotain muuta ko. vaivasta tai vaihtoehtoisia hoitokeinoja?
3512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mäkin näin sen mainoksen ja lääkkeen nimi oli Lactal. Meidän apteekis sitä tosin ei ollu, mutta vastaavia löyty. Pari päivää vielä kestää kuuri ja hajut on kyl jo poissa....

Äänestä
  • Mä ostin tänään ton kyseisen kuurin samojen ongelmien takia.. nyt sitten mietin että pitääkö tän kuurin aikana pidättäytyä kokonaan seksistä?? ei tietenkään illalla enää sen jälkeen kun sen geelin oon laittanu..mutta jos siinä aamulla tai päiväsaikaan huvittaisi ;) mitäs mieltä olette?

    Äänestä

starogyn, 6 vrk kuuri (rasvana alapäähän) toki tollainen "mädän kalan haju" liittyy emätintulehdkseen ja staroryn tasottaa alapään ph:ta, muttei välttis paranna sitä kuitenkaan, mut kokeile.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaakamambo on must kirjoitti:

Ongelma on siis tämä, että alapää haiskahtaa yhdynnässä ja näin ollen vie kyllä nautintoja kummaltakin osapuolelta. Papakokeissa kävin puolivuotta sitten saman asian takia, lääkäri huomasi että lisääntynyttä valkovuotoa, mutta yhtään mitään ei kuitenkaan löytynyt ja ihmeteltiin vaan tätä ihmeellistä maailmaa. Seksisuhteessa olen ollut vain yhden ja saman kanssa n.2 vuotta, eikä toisella osapuolella ole aikaisempia s.suhteita eikä varmana syrjähyppyjäkään kummallakaan.

2 viikkoa sitten tv'stä tuli lääkemainos, missä esiteltiin lääkettä, joka tasoittaisi alapään ph-arvojen heittely, joka aiheuttaa hajut ja ylimääräistä valkovuotoa ja ilmenee juuri kuukautisten ja yhdynnän jälkeen. Sanottiin sen olevan yleistä naisilla. Mutta nyt on lääkkeen nimi hukassa.
Tietäisikö joku tuon lääkkeen nimen tai jotain muuta ko. vaivasta tai vaihtoehtoisia hoitokeinoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu