Akku tyhjeni ja vaihdoin uuteen. Ei lähde auto käyntiin, ei millään. Avaimen ohjelmoin tietyllä näppäinyhdistelmällä, mut ei auttanut käyntiin lähtöön...
Jos akku tyhjenee, meneekö ajonesto päälle
4
9132
Vastaukset
- ........
Itsellä auttoi kun lukitsin auton avaimella ja avasin sen uusiksi avaimella.
Koita myös siis sitä mekaanista avainta kuskin oven lukkopesästä.
jollei onnaa, niin koita toista avainta... sen jälkeen on parasta soittaa huoltoon. - Nimimerkki
Kun akku oli tyhjä antoiko joku autoon apuvirtaa? Noudatitko ohjekirjan neuvoja tuossa asiassa ennen kaapelien irroitusta? Jos tuossa tuli autoon virtapiikki voi edessä olla kallis remontti.
Mutta voi tietysti olla, että sattumalta autoon vaan tuli joku muu vika, esim. polttoainepumppu tai kampiakselin asentotunnistin.- niimpä
Konepellin alla vain käytettiin starttiboosteria, mut se ei jaksanut sillä startata. Kun uusi akku asennettiin ei auto antanut mitään häiriötä. Pyöritti hyvin mut ei käynnistynyt.
- ex-opelisti
niimpä kirjoitti:
Konepellin alla vain käytettiin starttiboosteria, mut se ei jaksanut sillä startata. Kun uusi akku asennettiin ei auto antanut mitään häiriötä. Pyöritti hyvin mut ei käynnistynyt.
Olisikohan ajonesto jymähtänyt päälle? Ooppelissa oli sama ongelma, jolloin avain piti laittaa virtalukkoon ja sitten räpelöidä kaukolaukaisijan nappeja tietyssä järjestyksessä. Bemarissa en ole samaan törmännyt vaikka viime talvena onnistuin akun tyhjnetämäänkin (530d)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?961886- 881340
- 1101143
- 761037
- 1191010
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57873- 47791
- 36782
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48741- 33693