TPS:n oraganisaatissa?? Turun Palloseuran ensi kauden maalivahdin Jani Hurmeen pelit jatkuvat edelleen AHL - liigassa. Hurmeen joukkue Portland Pirates selviytyi ensimmäiseltä kierrokselta jatkoon voitettuaan Hartford Wolf Packin otteluin 4-2.
Seuraavaksi keskiviikkona vastaan asettuu Hershey Bears. Hurme kantanee päävastuun torjuntatöistä myös tässä ottelusarjassa. Joukkueen 12 pudotuspelistä Hurme on pelannut 11 torjuntaprosentilla 89,8. Finaalipaikkaan vaaditaan neljä voittoa.
Lehtien palstoilla on spekuloitu Hurmeen ja TPS:n välisen sopimuksen julkistamisesta ja pykälistä. Sopimus julkistettiin Hurmeen ja seuran yhteisellä päätöksellä. Sopimus on olemassa, mutta se ei estä pelaajan lähtöä NHL-liigaan. Sopimuksen allekirjoitus ei suojaa seuraa millään tavalla, sillä hyvän tarjouksen saatuaan jokainen pelaaja voi siirtyä NHL-organisaatioon voimassa olevasta sopimuksesta huolimatta.
Hurme keskittyy nyt täysillä AHL - seuransa koviin peleihin. Niiden jälkeen on aika palata Turkuun ja aloittaa valmistautuminen tulevaan SM-liigakauteen.
Tuollainen teksti oli TPS:n kotisivuilla.. Joko Hurmeella on sopimus, tai sitten kirjoittaja on lahjottu valehtelemaan, tai sitten Seppo on päässyt koneelle.
Valehtelevatko kaikki...
JEJ
0
156
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1268897
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1455374Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333825Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352634Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3581562Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?711410Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376