Ehdotus myöhässä

Kävi erehdys,koska käsitin,että viim.jättöpäivä on perjantai..Matkakuluja ei vähennetty,ja nyt olisi 800e.maksettavaa..Huomenna heti menen toimistoon,mutta onko kellään tietoa,pistävätkö silti maksamaan,vai mitä seuraa???

Hjälp!!
1379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Puhut nyt ilmeisesti tästä vuoden 2005 veroehdotuksesta. Jos näin on, eipä hätiä. Nyt äkkiä tekemään se ja matkakulut vähentämään.
Sitten vaan jätät sen verotoimistoon, eipä nuo tästä ylityksestä mitään sakota.

Jos taas puhut jonkun menneen vuoden verotuksesta, joudut tekemään verovalituksen, jossa pyydät oikaisua matkakulujen osalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Kävi erehdys,koska käsitin,että viim.jättöpäivä on perjantai..Matkakuluja ei vähennetty,ja nyt olisi 800e.maksettavaa..Huomenna heti menen toimistoon,mutta onko kellään tietoa,pistävätkö silti maksamaan,vai mitä seuraa???

Hjälp!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu